Süleyman Yiğit güven tazeledi

Süleyman Yiğit güven tazeledi
Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu Hisarcık ilçesinde yapıldı.

Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu Hisarcık ilçesinde yapıldı.
16 Kulüp üyesi bulunan Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonunun olağan üstü genel kurulu 65 delegenin katılımıyla Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi hizmet binasında yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, “Federasyon olarak şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalar içerisinde Milli parklarla ortaklaşa yaptığımız çalışmalar neticesinde 24 gece ve 85 gündüz avcısına işlem yapıldı. Aynı zamanda şu anda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde önümüzdeki yıl Federasyon adına pul satışı yapılacak. Pul aynı paradan satılacak, ancak biz aracılık yapmış olacağız. Vizesini ve her şeyini biz yapacağız. Vatandaş gelip gitme derdinden kurtulacak. Federasyonca bu yıl içinde genel anlamda bir etkinlik yapacağız. Bu etkinlikten elde edeceğimiz gelir ile de bir veya iki adet tam otomatik trap makinesi alacağız. Bu makineleri yarışma yapacak olan kulüplerimize geri iade şartıyla göndereceğiz. Federasyon olarak kulüplerimizin etkinliklerini çoğaltmak ve gelirlerini arttırma yönünde çalışmalar yapıyoruz. 2015 yılına kadar Türkiye'de her yer devlet avlağı olacak. Bunların yönetim ve denetimleri Federasyon ile kulüplere verilecek. Yani kulüp yönetim kurulları tutanak tutmada ve denetimde birinci yetkili olacak. Buradan ayrıca kulüplere yüzde 30–40 oranında bir pay aktarılacak. Bunun alt yapısı oluşturuldu. Ama henüz netice alınmadı. Sürüncemede olan bir konu. Biz bütün kulüplerin faal olması için yönetim kurulu, denetim ve danışma kurullarını oluşturduk. Amacımız kulüpler arası diyalogu sağlamak, etkinlikleri çoğaltmak “ diye konuştu.
Mevcut Başkan Süleyman Yiğit tarafından tek liste ile girilen ve 76 delegeden 65 delegenin katıldığı seçimlerde açık oyla yapılan oylama sonunda Başkan Süleyman Yiğit'in listesi oy birliği ile kabul edildi.
Seçimler sonunda Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Yiğit, ikinci Başkan Fikret Tüfek, Dernekler Sorumlusu Mustafa Çınar, Avcılık Sorumlusu Salih Kaplan, Atıcılık Sorumlusu Sinan Uğurluoğlu, Genel Sekreter Mehmet Kaçmaz ve Muhasip Kadir Sarı'dan oluştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com