''Süleyman Yılmaz Anaokulu'' açıldı

''Süleyman Yılmaz Anaokulu'' açıldı
Tavşanlı ilçesinde, hayırsever işadamı Süleyman Yılmaz tarafından yaptırılan Süleyman Yılmaz Anaokulu, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin de katıldığı törenle açıldı.

Tavşanlı ilçesinde, hayırsever işadamı Süleyman Yılmaz tarafından yaptırılan Süleyman Yılmaz Anaokulu, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin de katıldığı törenle açıldı.

KÜTAHYA - Vali Kocatepe, Çukurköy Mahallesi'ndeki anaokulunun bahçesinde düzenlenen törende, bir rica üzerine bu okulu yaptıran Yılmaz'a teşekkür etti.
Okulun hizmete girmesinde bütün masrafları üstlenen Yılmaz ile gurur duyduklarını söyleyen Kocatepe, şöyle konuştu:
''Kütahya'da okul öncesi eğitimde okullaşma oranı üç yıl önce yüzde 13-14 civarındaydı, bugün yüzde 90'ları aştık. Kütahya'mız için gurur verici bir tablodur. Ortaöğretime devam ve okullaşma oranı ise yüzde 60'lardan yüzde 90'ların üzerine çıktı. Yeni açılan orta dereceli okullar hem okul çeşidini artırdı hem de velilerin eğitime olan duyarlılığını artırarak bu sonuç ortaya çıktı. Tavşanlı'mıza Fen Lisesi açıldı. Bunun akabinde Kütahya 4 Fen Lisesine sahip ilk il oldu. Bu imkanları sağlayan Milletvekillerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kütahya eğitim-öğretimdeki eksik altyapılarını tamamlamış diyebilmek istiyoruz, ancak amacımız daha büyük hedeflere ulaşmak.''
Yılmaz da inşaatına 1.5 yıl önce başladıkları okulu 2010-2011 eğitim-öğretim yılına yetiştirmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, ''Kendimize has iki kat toplam 800 metrekare 4 sınıftan oluşan, pek çok mimar ve mühendisin görüşünü alarak Günay Mühendisliğin projesiyle yaptırdığımız okul yaklaşık 200 yavrumuza hizmet verecektir'' dedi.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşların katıldığı törende, konuşmaların ardından kurdele kesilerek okul gezildi.
Süleyman Yılmaz Anaokulu, 4 sınıf, birer çok amaçlı salon, yemekhane, 3 öğretmen, birer idareci, hizmetli, veli görüşme ve memur odalarından oluşuyor. Müdür olarak Nimet Uzan'ın görevlendirildiği anaokulunda halen 45 öğrenci bulunuyor ve kayıtlar devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com