Sultanahmet'de zorunlu kıyafet

Sultanahmet'de zorunlu kıyafet
Turistler Sultanahmet'e tek tip kıyafetle girebilecek.
İstanbul'un önemli tarihi mekanlarından Sultanahmet Camii'ni ziyaret eden turistlerin, tek tip kıyafetle camiye girme konusundaki karar tamamlanmak üzere. Turistler, sadece girişe konulacak kıyafetleri giyerek camiye girebilecek. Cami imamı İshak Kızılaslan, tek parça ve önden fermuarlı kıyafete kadınlar için şal ekleneceğini söyledi.
 
ŞAL EKLEMESİ DE OLACAK
 
Kış aylarında günde yaklaşık 10 bin, yazın ise yaklaşık 40 bin ziyaretçiyi ağırlayan Sultanahmet Camii'nin imamı İshak Kızılaslan, tarihi camide yapılacak yenilikler hakkında konuştu. Özellikle yabancı turistlerin cami içine uygun bir kıyafetle giymeleri konusunda çalışma yapıldığını söyleyen İshak Kızılaslan, çalışmanın Kültür Turizm İl Müdürlüğü, müftülük, belediye, cami görevlileri ve diğer ilgili yerlerin katılımıyla bir konsensüs halinde yürütüldüğünü anlattı. 
 
CUMA'DAN 2 SAAT ÖNCE TURİST ALINMAYACAK
 
Öte yandan, yeni uygulamalardan biri de Cuma günü gelen turistlere yönelik. Cuma saatinden iki saat önce camiye turistler alınmayacak. Turistler, Cuma namazı sonrasında camiye girebilecekler. (AAO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com