Sultangazi'de nitrogliserin kullanılmış

Sultangazi'de nitrogliserin kullanılmış
Sultangazi'de 75'inci Yıl Polis Merkezi'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıda kullanılan bombanın türünün Nitrogliserin olduğu öğrenildi.
Sultangazi'de 75'inci Yıl Polis Merkezi'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıda kullanılan bombanın türünün Nitrogliserin olduğu öğrenildi. Kimyasal bir madde olan nitrogliserinin etkisinin artırılması amacıyla içine bazı kimyasallar eklendiği öğrenildi. Öte yandan şehit polis memuru Bülent Özkan'ın durumu fark edip eylemciyi engellemek için sol eliyle müdahale ettiği, bu sırada canlı bombanın kendisini patlattığı ve şehit polisin patlama anında sol kolunun parçalandığı öğrenildi.
 
Polis ekiplerinin yaptığı değerlendirmede Çuhadar'ın el bombasını karakolun içine atarak panik yaratıp polislerin dışarı çıkmasını sağlamaya çalıştığı belirtiliyor. Çuhadar'ın polislerin dışarı çıkmasının ardından bombayı patlatarak can kaybını artırmaya çalıştığı değerlendiriliyor. Ancak Çuhadar'ın bu planı el bombasının kurşun geçirmez camdan sekerek dışarı düşerek patlamaması nedeniyle başarısızlığa uğradı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com