Sulu Komedilerden Gına Geldi

Sulu Komedilerden Gına Geldi
Aydemir Akbaş'tan iddialı çarpıcı açıklamalar...

Bir dönem Yeşilçam'ı saran seks filmleri furyasındaki rolleriyle öne çıkan Aydemir Akbaş, Şafak Sezer'in yönettiği 'Kolpaçino Bomba' ile beyaz perdeyle buluştu. "Artık sulu komedilerde oynamaktan gına geldi. Ağlamak istiyorum" diyen usta oyuncu, Türk sinemasına dair konuştu:

BAKARAK GÜLDÜRÜRÜM
'Kolpaçino Bomba', 55 yıllık sanat hayatımın 135'inci sinema filmi oldu. Çok şanslı bir oyuncuymuşum ki, kimseye kısmet olmayan yönetmenler ve oyuncularla çalıştım. Atilla Dorsay, benim için "İfadesizliği ifade haline getiren tek aktör" demişti. Boş bakarak seyirciyi güldürürüm. Rolün diyalogsuz olanını tercih ederim.

DEMET EVGAR İYİ
Türk oyuncularının kaderi senaryoyu taşımak çünkü iyi senaryo yok! Şarlo'dan beri önemli olan aktördür, gerisi hikaye. Müzikal iki oyun yazdım. Biri 'Fosforlu Cevriye', diğeri de Peyami Safa'dan 'Cumbadan Rumbaya'. Şimdi oyuncu bakıyorum. Deniz Çakır ve Demet Evgar'ı gözüm tutuyor; çok iyi oyuncular.

YANLIŞINI GÖRSEM BİLE SÖYLEYEMEM
Aydemir Akbaş, ilk 'Kolpaçino'da da oynadığını belirterek, şunları söyledi:
* Şafak (Sezer), ilk film çok beğenilince ikincisini yapmaya karar verdi. "Madem tutmuş, devam edelim" dedik. Şafak iyi bir oyuncu ama ilk yönetmenliğinde bayağı zorlandı. Filmi sadece komedi olarak düşünüyordu, aksiyon tarafı onu zorladı. Beş kişiyi birden idare etmek kolay değil. Yine iyi iş çıkardı.
* Hiçbir filmimde, yönetmenlerin işine karışmadığım için Şafak'a da karışmadım. Sanat ve spor faşizmdir; demokrasi orada biter. Sahada kral antrenör, filmde kral yönetmendir. Yanlışını görsem bile söyleyemem."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com