“Sulu Tarıma Geçmek İçin Çalışıyoruz”

“Sulu Tarıma Geçmek İçin Çalışıyoruz”
“Sınırlı Sorumlu Kütahya Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin” kuruluşu için ilk Genel Kurul toplantısı Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

“Sınırlı Sorumlu Kütahya Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin” kuruluşu için ilk Genel Kurul toplantısı Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
Yapılan toplantıda konuşan Kütahya Beldiye Başakanı Mustafa İça, özellikle tarımsal kalkınma anlamında sulu tarıma geçmek ve bu şekilde kalkınmayı artırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Tarımsal anlamda ilk faaliyetlerinin kent içinden geçen DSİ kanalının işletilmesiyle başladıklarını vurgulayan İça, 19 tane köyü mahalleya çevirdiklerini, bu mahallerdeki geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu, burada bir kalkınma kooperatifi kurarak aşama aşama mahalleri kalkındırmaya çalışacaklarını belirtti.
Tarımsal yönden gelişmek için gereken alt yapı çalışmlarına başlayacaklarını vurgulayan Mustafa İça, konuşmasında şunları kaydetti:
“Biz, özellikle tarımsal kalkınma anlamında sulu tarıma geçmek ve buradaki kalkınmayı artırmayı istiyoruz. Yöremizin tarımsal gelişimini zenginleştirmek anlamında arpa, buğday vs gibi ürünlerin yanında meyvecilikte, bize on kat fazla gelir sağlayacaktır. Bu da ancak bilgi ve deneyimle üretimi paylaşarak bu işi koordine etmekten geçmektedir. Önemli olan pazarlama aşamasına ulaşmak için, bizim şu anda yapmakta olduğumuz genel kurulla, muhtar arkadaşlarım ve mesleğini yapan arkadaşlarımla bu işi başarmak için elimizden gelen çalışmaları en iyi şekilde yapacağız. Hepinizin bulunduğu bölgeler, örnek çalışmalarla büyüyecektir. Büyümesi için görev alacak arkadaşlar fiilen çalışıp, kooperatife katılacaktır. Hedefimizi oturttuğumuz zaman arkasından gelecek çok olacaktır. Bu kooperatifin hepimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuşarak sulu tarımın önemine dikkat çektti.
Toplantıya Belediye Başkanı Mustafa İça, mahalle muhtarları ve kooperatif üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com