SUNGURLU MYO YERLEŞKE İHALESİ TEMMUZ AYINDA YAPILACAK

SUNGURLU MYO YERLEŞKE İHALESİ TEMMUZ AYINDA YAPILACAK
SUNGURLU MYO YERLEŞKE İHALESİ TEMMUZ AYINDA YAPILACAK

ÇORUM - Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinin Temmuz ayında ihalesinin yapılacağını açıkladı.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nda bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Genel Sekreter Vekili Süleyman Akyol, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Hasan Baylavlı, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nihan Kaya, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, akademik ve idari personeli katıldı. Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi'nde rektör olarak göreve başladığı günden bugüne kadar üniversitede gerçekleştirdiği çalışmalar ve projeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Prof. Dr. Alkan, kısa süre içerisinde çok sayıda çalışmanın gerçekleştirildiğini söyledi.
Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun üniversiteye bağlı en büyük eğitim kurumlarından biri olduğunu belirten Alkan, okulun ihtiyaçları doğrultusunda gerekli her türlü çalışmanın yapılmakta olduğunu belirtti. Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun en temel probleminin mevcut binanın yetersizliği olduğunu belirten Alkan, bu problemin çözümü olan yeni yerleşke konusunda Sungurlu’nun çok iyi bir seviyeye geldiğini, Sungurlu Devlet Hastanesi yanında Sungurlu Belediyesi ve Mal Müdürlüğü’ne ait yaklaşık 50 dönümlük bir arazinin üniversiteye tahsisinin yapıldığını söyledi. Şu anda yerleşkenin master plan, mimari yapı, altyapı, üst yapı konularında ihale sürecinde olduklarını ve temmuz ayında ihalenin yapılacağını belirtti.
Yerleşkenin ve yerleşkede bulunan eğitim binası ve sosyal tesislerin maketinin de hazırlanmakta olduğunu belirten Alkan, bu çalışma bittiğinde bununda Sungurlu halkına duyurulacağını belirtti. Uzun vadeli ihtiyaçlar düşünülerek yerleşke planlamasının yapıldığını kaydeden Rektör Alkan, yerleşke konusunda başta Sungurlu Kaymakamı Sayın Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, iş adamları ve Sungurlu halkının desteklerinden çok memnun olduklarını bu iş birliği sayesinde mümkün olan en kısa sürede Hitit Üniversitesi Sungurlu yerleşkesinin tamamlanacağını sözlerine ekledi.
Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, "Gerek ilçemize gerekse yüksekokulumuza farklı zamanlarda ziyaretlerde bulunarak ilçemizde çeşitli etkinliklere katılan, problemleri bizzat yerinde inceleyerek çözüm noktasında desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a ilçemiz ve okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com