Süper Lig için soruşturma!

Süper Lig için soruşturma!
Rekabet Kurulu, Süper Lig'in yayın haklarının devri konusunda, TFF ile Digiturk hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
Rekabet Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon (Digiturk) arasındaki futbol yayın hakları sözleşmesi hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.
 
RK'dan yapılan açıklamada, Süper Lig yayın haklarının devri konusunda TFF ve Digiturk arasındaki sözleşmenin süresinin iki yıl uzatılıp uzatılmadığının araştırılması ve bu iddiaların doğruluğu halinde işlem yapılması talebi üzerine başlatılan önaraştırmanın karara bağlandığı belirtildi.
 
Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin ardından RK'nın bulguları ciddi ve yeterli bularak, soruşturma açılmasına karar verdiği belirtildi.
 
Rekabet Kanunu'nun rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasakladığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:
 
"Yapılan değerlendirmeler sonucunda, TFF ile Digiturk tarafından Paket A Yayın Hakları Sözleşmesi kapsamında yayın haklarının 2015-2016 ve 2016-2017 futbol sezonlarını da içerecek şekilde devrine yönelik olarak imzalanan 21 Mayıs 2012 tarihli sözleşmenin, 30 Nisan 2012 tarihinde RK kararıyla muafiyet tanınmayan sözleşmeye göre daha kısa süreli hak devrini düzenlediği anlaşılmakla beraber kanunun uygulanmasından muaf tutulabilmesi için gerekli şartları karşılayıp karşılamadığına dair bireysel muafiyet değerlendirmesine tâbi tutularak, ilgili taraflarca kanunun ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla soruşturma başlatılmasına karar verildi."
 
Açıklamada, soruşturma açılmasının bu şirketlerin ceza alacağı anlamına gelmediği vurgulandı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com