Süper Lig'de yeni uygulama

Süper Lig'de yeni uygulama
Spor Toto Süper Lig'de maçlar önümüzdeki sezondan itibaren 6 hakemle oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 2013-2014 Futbol Sezonu'nda Spor Toto Süper Lig maçlarında uygulanmaya başlanacak İlave Yardımcılık Sistemi'ni spor kamuoyu ile paylaştı.

''HERKESİ AYNI ANDA MUTLU EDEMEYİZ''  

Seminerin açılış konuşmasını yapan MHK Başkanı Zekeriya Alp, bir futbol sezonunun daha tamamlandığını belirterek, "Tüm açık yürekliğimle ifade ederim ki, geride bıraktığımız sezon bizler için başarıyla tamamlanmıştır. Türk hakemliği, bir önceki yıla göre başarı çıtasını yükseltmiş, özellikle genç hakem arkadaşlarımızın liglerimizde ve uluslararası turnuvalarda aldıkları görevler, gelecek adına daha da umutlu olmamızı sağlamıştır. Hakem arkadaşımızın göstermiş oldukları azim ve gayretler, hakemlik müessesini Avrupa'da ilk üçe taşımıştır.

Elbette sezon içerisinde bizlerin ve hakem arkadaşlarımızın hataları, yanlışları olmuştur; bundan sonra da olacaktır. Atama yaparken bizler, sahada bir karar verirken hakemlerimiz; aldığımız karar ne olursa olsun, birilerini sevindirirken, birilerini de üzdüğümüzü; herkesi aynı anda mutlu edemeyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bu durum; sadece bizim ülkemize özgü değil, futbolun profesyonel anlamda yönetildiği tüm ülkelerde geçerlidir.

O nedenle futbol camiası ve tüm sporseverlerin bilmesini isterim ki, hata dediğimiz olaylar sadece insani nedenlerden, bir anlık karar tercihlerinden kaynaklanmaktadır. Asla ama asla bir art niyet yoktur ve bu konuda vicdanlarımız rahattır" dedi.
 
''TÜRK HAKEMLİĞİNİ İLERİYE TAŞIYACAĞIZ''

Yeni futbol sezonunda Türk hakemliğini daha da ileriye taşımayı arzu ettiklerini ifade eden Alp, şöyle devam etti: "Göreve geldiğimiz günden itibaren teorik-uygulamalı olarak sıklıkla düzenlediğimiz eğitim ve seminerler, başarıda devamlılık ile hedefe ulaşmada büyük katkılar sağladı. MHK bünyesinde ve UEFA işbirliği ile düzenlediğimiz eğitimlerimiz, önümüzdeki sezon da artarak devam edecek. Bu kapsamda; sadece hakemlerimizin değil, hakem eğitimcileri ve gözlemcilerin de kendilerini geliştirmeleri için gerek ülke, gerekse UEFA ile ortak projeler yürütüyoruz.

Eğitimlerimizi, belli bir seviyenin üzerindeki hakemlerimize yönelik değil, tüm kategorideki hakemlerimizi kapsayacak şekilde düzenliyoruz. Bunu rakamlarla ifade etmek gerekirse, son 6 ay içerisinde 12 bin 546 il hakemi, 6 bin 435 il gözlemcisi ve 8 bin 445 HİF hakemi eğitime alındı.

Diğer yandan 81 ilimizde hakem olmak isteyen tüm genç arkadaşlarımıza eşit imkan sunmak üzere "uzaktan eğitim" olarak ifade edebileceğimiz bir projeyi ise, Anadolu Üniversitesi ile ortaklaşa hayata geçiriyoruz" (MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com