Süpermarkette büyük oyun

Süpermarkette büyük oyun
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicilerden gelen en önemli şikayetlerden birinin raf fiyatları ile kasadaki fiyatların aynı olmaması olduğunu ifade ederek,

"Yetkililerimiz bunları kontrol etmelidir. İndirim zamanları belirli günlerde ve sürelerde aynı anda yapılmalıdır. İndirimde son gün sloganları vitrinlerden indirilmelidir. Raf fiyatı ile kasa fiyatı aynı olmalıdır" dedi.

TESK'ten yapılan açıklamaya göre, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar ve Yönetim Kurulu üyeleri Palandöken'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Palandöken, "Tüketici Hakları Derneği ile pek çok ortak konumuz var. Perakende Yasasının çıkarılmasından, bankaların kart aidatı gibi pek çok başlık üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Amacımız insana hizmet. Tüketici Hakları bilincinin yaygınlaştırılması ile birçok sorunumuzu çözebiliriz" dedi.

"BU KADAR KARLILIK NEREDE VAR"

Palandöken, tüketici bilincinin arttıkça, malların kalitesinin de arttığını ifade ederek, "Fakat sorun kaliteli malı almak için hangi indirimi takip edeceğimiz. Üç yıldır tasfiye nedeniyle indirim yapanı mı, yoksa yüzde 70+20 gibi çok indirim yapanı mı? Bu kadar karlılık nerede var? Esnaf zan altında kalıyor. Bir diğer şikayette, raftaki fiyatla kasadaki fiyatın farklı olması. Yetkililerimiz bunları kontrol etmelidir. İndirim zamanları belirli günlerde ve sürelerde aynı anda yapılmalıdır. İndirimde son gün sloganları vitrinlerden indirilmelidir. Raf fiyatı ile kasa fiyatı aynı olmalıdır" diye konuştu.

"FİYAT TARİFESİ SADECE ESNAF İŞYERLERİNDE"

Palandöken, esnaf odalarına bağlı işyerlerinde fiyat tarifelerinin herkesin görebileceği bir şekilde olduğunu, bu durumun diğer işyerlerinde neden olmadığını soran Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar'a verdiği yanıtta "Esnaf odalarına bağlı işyerlerinin duvarında fiyat tarifesi olduğu gibi ustalık belgesini de görürsünüz. Maalesef yasadan kaynaklanan bir boşluk nedeniyle esnaf odaları bir işyeri açılırken ustalık belgesi isterken, ticaret odalarının aramaması haksız rekabet yaratmaktadır. Ahilik geleneğine bağlı el emeği göz nuru üretim yaparak ekonomiye katkıda bulunan esnaf ve sanatkarımıza, yerli malımıza bizde Tüketici Hakları Derneğimizden destek bekliyoruz" dedi. (BCK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com