Süreyya Önder Sert Çıkıştı!

Süreyya Önder Sert Çıkıştı!
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, TBMM'ye giriş için kartı almak için yaptığı başvuruyu kamuoyuna açıklayan TBMM İdare Amiri Salim Uslu'ya Twiteer hesabından cevap verdi...

Milletvekillerine TBMM'ye girişte kolaylık sağlayan araç giriş kartı için BDP'den ilk başvuruyu yapan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder, başvurusunu kamuoyuna açıklayan AKP'li TBMM İdare Amiri Salim Uslu'ya Twitter hesabından cevap verdi. Araç kartı başvurusu basında, 'Parlamento boykotuna rağmen' diye yer almasından sonra bugün Twitter hesabında Uslu'ya sert eleştirilerde bulunan BDP'li Önder, şunları yazdı:

"Hazır başlamışken meclis idare amiri Salim Uslu ve şu araç kartı meselesini de konuşalım. Bu talebimizin etik olup olmadığını düşünmüş Uslu amirim. Ben milletvekiliyim ve Salim Uslu'nun aldığı oyun yaklaşık iki katı oyla seçildim. Onun sahip olup da benim olmadığım hiçbir hak yoktur.

Meclisten para mı istemişim, araç mı istemişim? Avanta gezi harcırahı mı istemişim? Etik olmayan ne? Kendi arabama kart istemişim. Salim uslu mesela, Hak- İş'in makam aracıyla, seçim dönemi hiç Çorum'a gitmiş midir? Bu kadar etik düşkünüyse buna kendi kalbinde bir cevap versin. Benim yasal haklarımı ve taleplerimi etik süzgecine vurmak haddi de değildir, hakkı da değildir. İnananlara hayırlı sahurlar. İnanmayanlara iyi sabahlar. Kardeşlik ve barış er geç gelecektir. Allah bu ülkeye aksini göstermesin. Hoşkalın. Sevene de sövene de selam olsun."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com