Suriye çöllerinde "avcı' iken "av' olan bir ülke: Türkiye

Suriye çöllerinde "avcı' iken "av' olan bir ülke: Türkiye
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Suriye'deki son gelişmeler ışığında, "Trajik bir durum; Suriye çöllerinde "avcı' iken "av' olan bir ülke: Türkiye" başlığında bir rapor hazırladı.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Suriye'deki son gelişmeler ışığında kaleme aldığı raporda, "Türkiye ve bölgenin güçlü ülkelerinden İran, Suriye üzerinden savaştırılmak isteniyor" dedi.

Raporda, Suriye'de yaşananlara işaret edilerek, şöyle denildi:

"Ortadoğu coğrafyasında yaşayanlar ve avcılıkla uğraşanlar bilir. Şahin, avcılar için yırtıcı ve gözde bir kuştur. Yavru iken alınır, eğitilir. Kuş avlamakta avcı olarak kullanılır. Kuşları, küçük hayvanları avlayıp sahibine getiren şahin, aslında kendisi sahibinin elinde tutsak olduğunu bilmemektedir. Tıpkı BOP eş başkanlığı görevini yaptığını söyleyen Başbakanımızın bu konsepte gönüllü olarak talip olması gibi.İlk aşamada bu gönüllü "avcı' Suriye'yi avlayıp sahibimize götürelim, iktidarımızı sağlamlaştırıp, kendi zenginliğimize zenginlik katalım telaşına düştü. Ancak sahibinin oyununa geldi ve maalesef ki; "avcı kuş' görevini yürütürken, içi doldurulup av salonlarında teşhir edilen avcı kuşların durumuna geleceğini Suriye olaylarında hesaplayamadı. Hırsı, gururu ve belli bir mezhebe nefreti onu ve çevresini bu bataklığın içine çekti."

"Oysa sahnelenen bu av partisinde asıl av durumuna düşen Türkiye idi" denilen raporda, "F5 uçağımızın düşürülmesi, Beytüşşebap, Şemdinli, Antep saldırıları ve şimdi Afyon'daki meçhul patlama bu durumu açıkça gösteriyor. Göstermiştir ki, AB-D ve İsrail'in asıl hedefi Türkiye'dir. O nedenle örtülü operasyonlar yapıldı. Kuzey Suriye'de, Kuzey Irak benzeri bir oluşumun temelleri atıldı" denildi.
Raporda hedef ülkenin İran ve Türkiye olduğu iddia edilerek, "Maalesef artık belli olmuştur ki Türkiye ve bölgenin güçlü ülkelerinden İran, Suriye üzerinden savaştırılmak isteniyor. Artık belli olmuştur ki Türkiye gizli ve açık bir savaşın tam göbeğindedir. Birçok ülkenin ajanları ülkemizde operasyon yapıyor. Ülke sanki ajan cennetine dönmüş durumda. Tehlikesizce görev yapıyorlar, özellikle Suriye sınırı yol geçen hanına dönmüş, teröristler, ajanlar ve insan kaçakçıları (son 61 göçmenin öldüğü gemi kazasındaki insanların hepsi Hatay sınırından girmişler) cirit atıyor" ifadesine yer verildi. 

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com