Suriye Devrim Konseyi: Ölenlerin sayısı 77'yi aştı

Suriye Devrim Konseyi: Ölenlerin sayısı 77'yi aştı
Muhalif gruplar, Suriye'de bugün başlattılan operasyonlarda ölenlerin sayısının 77'yi aştığını iddia etti.

Muhalif yapılanmalardan sorumlu Suriye Genel Devrim Konseyi, güvenlik güçlerinin ağır silahlarla birkaç günden bu yana idlib kentine başlattığı saldırılarda 33 kişi, Ürdün sınırına yakın olan Dera'da 17, uzun bir zamandan beri operasyonların devam ettiği Humus'ta 13, başkent Şam'ın banliyölerinde 7, orta kesimlerdeki Hama şehrinde 5 ve Halep'te 2 olmak üzere ölü sayısının 77'yi geçtiğini belirtti.
 
ONLARCA KİŞİ TUTUKLANDI İDDİASI
 
Birçok ilde operasyonların hala sürdüğünü aktaran yerel aktivistler, Şam'ın Midan semtinde büyük bir patlamanın meydana geldiğinibelirtti ancak olaya ilişkin bilgi vermedi. Dera'da askerlerin rastgele ateş açması sonucu çok sayıda sivilin yaralandığını belirten görgü tanıkları, güvenlik güçlerinin kentte onlarca kişiyi tutukladığını da ifade etti.
 
Öte yanda, yerel komiteler, halkın operasyonlar nedeniyle sınır bölgelerdeki kentlerden komşu ülkelere kaçmaya devam ettiğini duyurdu.
 
Bu arada, Suriye resmi haber ajansı sana, ülkenin farklı kentlerinde silahlı gruplarla girdikleri çatışmalarda yaşamını yitiren 13 asker ve güvenlik görevlisinin cenazelerinin Tişrin, Ezraki ve Halep kentlerinde bulunan asker ve polis hastahanelerinden memleketlerine gönderildiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com