Suriye faturasını açıkladı

Suriye faturasını açıkladı
Erdoğan Obama ile yaptığı toplantıda Suriyeli mültecilere yapılan insani yardımın 1.5 milyar dolara ulaştığını söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama ve Başbakan Erdoğan 2 saat süren heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Suriye ve mülteciler konusunda Erdoğan, “Düşüncelerimizin örtüştüğünü az öncede ifade etmiştim. Akşam yapacağımız görüşmelerle birlikte, Cenevre görüşmelerinin devamı olarak neleri şu anda yol haritası olarak değerlendireceğiz. Tabi burada Rusya Fedarasyonu’nun bu işin içerisinde olması, Çin’in bu işin içerisinde olması çok çok önemli. Bunu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Daimi Üyeleri açısından önemsiyoruz ve onlarında bu sürece katılımlarından dolayı bu işi çok daha hızlandıracaktır. Ama uluslararası camianın baskısı burada önem teşkil ediyor. Ve bizim şuana kadar yaptığımız insani yarımlar konusu 1.5 milyar Dolar’a ulaşmış vaziyette.

FATURAYI AÇIKLADI

Ve bunu bir de açık kapı politikasıyla hala devam ettiriyoruz ve devam ettireceğiz. Çünkü Suriye’ye 910 kilometre bir sınırımız var. Suriye’yle akrabalık ilişkilerimiz var. Bunu bölge barışı için çok çok önemsiyoruz. Bölgede zaten bir İsrail, Filistin sürecinin normalleşmesi için atılan bir adım var. Yeni yeni başımıza başka sıkıntılar açmamıza gerek yok.” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com