Suriye helikopteri böyle görüntülendi

Suriye helikopteri böyle görüntülendi
Suriye'nin Hatay sınırına yakın bölgede bulunan Azmarin kasabası üzerinde uçuş yapan Suriye helikopteri Altınözü ilçesinden görüntülendi.

Hatay'ın Altınözü İlçesi'ne bağlı Hacıpaşa Beldesi'nin tam karşısına düşen Azmarin Kasabası'nın üzerinde sınıra yakın bir bölgede Suriye ordusuna ait bir helikopterin görülmesi üzerine Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 2 F-16 savaş uçağı havalanarak bölgede sınır ihlalini önlemek için uçuş yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

Geçtiğimiz günlerde Suriye'den atılan top mermilerinin düştüğü Hacıpaşa Beldesi'nin sınır komşusu olan Suriye'nin Azmarin Kasabası semalarında saat 14.45 sıralarında 1 savaş helikopteri görüldü. Kasabada konuşlanan muhalifleri bombaladığı iddia edilen helikopterin sınır ihlali yapma ihtimaline karşılık, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 2 F-16 savaş uçağına hareket emri verildi.

Bölgede teyakkuz halinde bulunan uçaklar, kısa sürede havalanarak Suriye sınırına doğru hareket etti. Altınözü semalarında görülen savaş uçakları kısa süreli heyecan yaratırken, Suriye'ye ait helikopter gözden kayboldu. Bölgede bulunan muhalifler, Suriye ordusuna ait helikopterin, ellerinde bulunan bir tankı saptamak için uçuş yapmış olabileceğini söylediği ileri sürüldü.

SINIRDA ÖNLEMLER ATTIRILMIŞTI

TBMM'nin Suriye tezkeresini kabul etmesinin ardından ise hükümetin Genelkurmay'a gönderdiği 'yüksek hazırlık' talimatı kapsamında bölgeye Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep'ten yaklaşık 60 tank takviye gönderilerek, sınır boyunca en az 250 tank konuşlandırıldı. Topçu birlikleri de takviye edildi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com