Suriye iç savaşın eşiğinde

Suriye iç savaşın eşiğinde
Hür Suriye Ordusu ile Suriye askerleri arasındaki çatışmalar ülkeyi iç savaşın eşiğine getirdi.BMGK'nin Suriye'yle ilgili toplantısı başladı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Suriye'ye ilişkin toplantısına Arap Birliği Genel Sekreteri El Arabi'nin yanı sıra, Arap Birliği'ni temsilen Katar'ın Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad Bin Kasim Bin Cebr El Thai, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe ve İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague da katılıyor.

Toplantıda, geçen yıl Ekim ayında Güvenlik Konseyi'nin Suriye konusundaki karar tasarısını veto eden Rusya ve Çin'in tutumu yine belirleyici olacak.

Suriye'den ise yeni şiddet haberleri geliyor.

Muhaliflerin safına geçen askerlerin kurduğu Hür Suriye Ordusu ile Suriye askerleri arasında yaşanan çatışmalar ülkeyi iç savaşın eşiğine getirdi.

Başkent Şam'ın kenar mahalleleri bile muhalifler ile Esed güçleri arasında el değiştiriyor. Başta Hama ve Humus olmak üzere ülkedeki birçok şehirde de çatışmalar sürüyor.

Hür Suriye Ordusu, Beşar Esad rejiminin Suriye topraklarının neredeyse yüzde 50'sinde kontrolü kaybettiğini bildirdi.

Suriye Devlet Televizyonu ise Beşar Esad'ın, çatışmalarda yaralanan Suriye askerlerini ziyaret ettiği görüntüleri yayınladı. (ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com