Suriye, İsrail’in uçağını neden düşürmedi?

Suriye, İsrail’in uçağını neden düşürmedi?
Dün İsrail’in Suriye sınırını savaş uçakları ile bombaladığı haberi gündemin ilk sırasına yerleşti. Suriye’nin bombalama karşısında sessizliğini koruması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

SANSURSUZHABER.COM – ANALİZ İsrail dün Lübnan-Suriye sınırında savaş uçaklarıyla uçuş yaptı ve ardından da üç ayrı noktayı bombaladı.
 
İsrail jetlerinin Suriye'den Lübnan'a silah taşıyan araç konvoyunu vurduğunu ileri sürüldü.
 
Suriye’den henüz konu ile ilgili bir açıklama yapılmazken ülkenin uçağı düşürme ile ilgili bir girişiminin olup olmadığı merak konusu.
 
Tarihler Haziran 2012’yi gösterirken, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait bir F-4 tipi silahsız savaş uçağı, Malatya’dan havalandıktan sonra Akdeniz üzerinde düşmüştü ve uçağı Suriye’nin düşürdüğü ortaya çıkmıştı.
 
Akdeniz üzerinde keşif yapan Türk jetini düşüren Suriye yönetiminin konuya ilişkin açıklamasında, “Türkiye’ye kastımız yok. Gördüğümüz her yabancı nesneyle ilgili vur emri var” açıklaması yapılmıştı.
 
Keşif yaptığı halde haber vermeden Türk uçağını vuran Suriye yönetimi, İsrail’in zaten ülke olarak var olan bir tehdit olarak görüldüğü günlerde sınırlarını bombalayan uçaklarını neden düşürmedi?
 
Bakalım Suriye’den önümüzdeki günlerde kafalardaki soru işaretlerini giderecek bir açıklama yapılacak mı? (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com