Suriye Kurşun Yağmuruna Tutu!

Suriye Kurşun Yağmuruna Tutu!
Suriye ordusu Lazkiye kentine karadan ve denizden saldırdı, 2o kişi hayatını kaybetti...

Esad rejimi, Hama ve Deyr el Zor'un ardından önceki gün batıdaki liman kenti Lazkiye'yi bombalamaya başladı. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, tanklar ve donanmanın ablukaya aldığı şehirde savaş gemilerinden açılan ateş sonucu en az 20 kişinin öldüğünü, 30 kişinin yaralandığını öne sürdü.

KURŞUN YAĞMURUNA TUTTULAR


Kuruluşa göre önceki gün başlayan saldırının hedefi kentteki muhaliflerin merkezi olan Ramleh mahallesi. Kıyıdan hücum botlarının da katıldığı saldırıda, Ramel'in ağır silahlarla sürekli kurşun yağmuruna tutulduğu bildiriliyor.

AĞIRLIKLI OLARAK SÜNNİLER YAŞIYOR


Hatay sınırının 80 km. güneyinde bulunan Lazkiye, etnik yapısıyla da dikkat çeken bir şehir olarak biliniyor. Kent merkezinde daha çok Sünniler yaşarken, Beşşar Esad'ın da mensup olduğu Şii koluna mensup olanlar ise kentin etrafındaki köylerde yaşıyor.

TÜRK AZINLIKLAR DA VAR

Ayrıca kent civarında Hristiyan ve Türk azınlıklar da bulunuyor. Kent, önceki gün yönetim karşıtı büyük bir gösteriye sahne olmuştu. Öte yandan Suriye'deki çatışmalar uluslararası diplomasi trafiğini de yoğunlaştırdı.

BEYAZ SARAY SURİYE'Yİ ARADI


Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın önceki gece, Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ı aradığını ve ortak derin kaygılarını paylaştıklarını' açıkladı. Barack Obama, Kral Abdullah'ın ardından İngiltere Başkanı David Cameron ile de telefonla, Suriye konusunu görüştü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com