Suriye nasıl vurulacak?

Suriye nasıl vurulacak?
İngiliz gazeteleri Suriye için 'savuş davullarını çalmaya başladı' planı yayınladılar.

İngiliz gazeteleri Suriye’ye askeri müdahalenin yarın geceden sonra her an yapılabileceğini bildirirken ABD ve İngiliz kurmayların hazırladığı hava saldırılarıyla ilgili askeri planları şemalarla yayınladı.

The Independent gazetesi askeri müdahale için kolları sıvayan ve yarın İngiliz parlamentosunu bu konuda oylamaya çağıran Muhafazakar Parti’li İngiltere Başbakan’ı David Cameron’u manşet haberinde "Tony Blair’in Varisi" diye tanıtırken İngiltere’nin BM güvenlik Konseyi’nden onay bekleyeceğine ilişkin bir işaret olmadığına dikkat çekti.Irak Savaşı’nda Tony Blair’in yaptığı gibi askeri müdahaleye kimyasal silahları koz olarak savunan David Cameron’un savaş çağırılarına İngiliz halkının karşı geldiğini yaptığı kamuoyu yoklamalarının sonuçlarını yayınlayarak karşı çıkan The Sun, yayınladığı savaş planında Suriye’de vurulacak hedef leri sergilerken Türkiye’den uçacak uçaklara da şemada yer verdi.Norfolk’daki İngiliz Kraliyet Havaüssü’nden Tornado GR4’lerin Storm Shadow füzeleriyle oparasyona katılabileceğini bildirdi. Downing Street’ten verilen bilgilere göre Barack Obama ve David Cameron’un 40 dakika telefonla konuşarak askeri müdahale üzerine konuştular.

Askeri müdahaleye henüz karar verilmemesine rağmen İngiliz ve Amerikan kurmayların hedeflerle ilgili planlarını yaptıkları belirtildi. Birçok İngiliz gazetesi askeri müdahalenin hafta sonunda yapılacağını ileri sürdü.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com