Suriye savaş uçağı düştü

Suriye savaş uçağı düştü
Suriye'nin Halep kentinde muhaliflerle Esad'a bağlı ordu arasındaki çatışmalar devam ederken, Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının ülkenin doğusunda düştüğü belirtildi.

Suriye'nin Halep kentinde muhaliflerle Esad'a bağlı ordu arasındaki çatışmalar devam ederken, Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının ülkenin doğusunda düştüğü belirtildi. Uçağın teknik bir sorundan düştüğü iddia edildi. Muhalifler ise uçağı düşürdüklerini savundu.

Suriye resmi haber ajansı SANA, ülkenin doğusunda Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının teknik bir sorun nedeniyle düştüğünü duyurdu. SANA haberinde, uçağının pilotunun kazadan sağ kurtulmayı başardığını ve Suriyeli askerlerin pilotu bulmak için bölgede arama yaptığını belirtti.
 
'SAVAŞ UÇAĞINI DÜŞÜRDÜK'
 
Muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu ise, orduya bağlı MiG tipi bir savaş uçağını düşürdüğünü açıkladı. Muhalifler Suriye ordusuna ait savaş uçağını Deir el Zor kasabasında düşürdüklerini iddia etti. Muhaliflerin video paylaşım sitesi YouTube'da yayınladıkları bir video görüntüsünde, savaş uçağının düştüğü an görülüyor. Ancak bu görüntülerin gerçek olup olmadığı, bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmadı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com