Suriye sınırı ateş altında

Suriye sınırı ateş altında
Suriye’nin Şanlıurfa’ya sınır köyleri, Esad'e bağlı birliklerinin saldırısına uğradı.
Sınır köylerde çok sayıda Suriyelinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralılar Türkiye’deki hastanelere kaldırılıyor. Şu ana kadar 10 yaralının Şanlıurfa hastanelerine geldiği belirtiliyor.
 
Suriye’deki çatışmalarda Türkiye’den giden basın mensuplarının da yaralandığı öğrenildi. Rakka ve Haseki şehirleri arasında bir yerleşim merkezinde öğlen saatlerde başlayan operasyonların geç saatlere kadar devam ettiği kaydediliyor.
 
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, "Askerlerin ağır silah ve roketlerle köyleri çevrelediği ve saldırı başlattığını öğrendik. Hastanemizdeki 3 yaralıya gerekli müdahale yapılıyor. Başka yaralıların olduğu ve onların da Türkiye'ye getirilebileceği belirtiliyor" dedi.
 
AMBULANSLAR SINIRA SEVK EDİLDİ
 
Bu arada, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa merkezden çok sayıda ambulans sınır bölgelerine sevk edildi. Sınıra sevk edilen ambulanslar aralıklarla şehrin çeşitli hastanelerine yaralı taşıyor. Türkiye ambulanslarının yanı sıra Suriye’deki ambulansların da hastanelere yaralı taşıdığı belirtiliyor. Dün saat 20.00 sıralarında Suriye’ye ait ambulans, yaralı bir vatandaşı Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne getirdi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com