Suriye sınırında top sesleri

Suriye sınırında top sesleri
Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bir noktasında muhaliflerle ordu birlikleri arasında çatışma çıktı. Silah sesleri Türkiye tarafından da duyuluyor.

Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bir noktasında muhaliflerle ordu birlikleri arasında silahlı çatışma çıktı. Bölgeden yükselen silah ve top sesleri, sınıra yakın bir noktada bulunan Hatay'ın Yayladığı ilçesi Güveççi köyünden de duyuluyor. 
 
Özgür Suriye Ordusundan bir yetkili, ordu ile muhalifler arasında Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyünün karşısındaki Suriye'nin Aynelbeyda köyü ve civarında akşam saatlerinde çatışma çıktığını belirtti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ
 
YÖRE HALKI KAÇMAYA ÇALIŞIYOR
 
Çatışmada ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda ellerinde henüz bilgi bulunmadığını aktaran yetkili, çatışmalar nedeniyle yöre halkının güvenli bölgelere kaçmaya çalıştığını kaydetti.
 
SESLER TÜRKİYE SINIRINDAN DUYULUYOR
 
Bu arada çatışma ve silah seslerinin Türkiye tarafında da duyulduğu bildirildi.
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'i arayıp konuyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.
 
Öte yandan sınırın Türkiye tarafında bulunan Hatay'ın bazı köylerindeki evlere çatılarına mermi isabet ettiği de gelen bilgiler arasında.

SURİYE'DEN GELEN SİLAH SESLERİ, TÜRK KÖYÜNÜ TEDİRGİN ETTİ

Hatay'ın Yayladağı İlçesine bağlı, Güveççi köyünde yaşayan köylüler "çatışma başlayınca dama çıkarak çatışmayı izlemeye başladık, fakat üzerimize doğru mermiler gelince korkarak evlerimize girdik, evlerimizin damlarında çanak antenlerimiz ve Güneş enerjilerimiz Suriye tarafından gelen mermilerle delindi.Büyük korku içindeyiz, çocuklarımızın dışarıya çıkmasına kesinlikle izin vermiyoruz" dedi. Ayrıca çatışma seslerinin geldiği sırada Yayladağı kaymakamlığı tarafından köyün camisinden anons yapılarak köylülerin kesinlikle dışarıya çıkmamaları konusunda uyarı yapıldı. (ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com