"Suriye Tape'sinin Sızması Hayırlı Oldu" Diyen Milletvekili...

"Suriye Tape'sinin Sızması Hayırlı Oldu" Diyen Milletvekili...
AKP'den istifa eden, Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, sızan Suriye kayıtları için "insanlarımızın aydınlanmasına hizmet eder" yorumu yaptı.

İdris Bal, pazar günü yapılacak seçimi değerlendirdi. "Bu seçim belediye başkanının değil, Türkiye'nin nasıl yönetileceğinin seçileceği oylamadır" dedi. 

"Medyada baskıya evet mi, hayır mı? Twitter'ın kapatılmasına evet mi hayır mı? Youtube'un kapatılmasına evet mi hayır mı? Facebook' yasaklanmasına evet mi hayır mı? oy verirken bunu düşünün" yorumu yaptı. 

Bal, Suriye hakkında sızdıran ses kaydını da değerlendirdi. Kayıt için  'Böyle bir dönemde bu açıklamalar aslında perde arkasında ne tür oyunların oynandığını ortaya koyuyorsa, eğer doğru ise sonuçları itibari ile millet menfaati ve insanların aydınlanmasına hizmet eder' dedi.

"AMAÇ, GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK"

"Bunlar niçin yapıldı, bunlar psikolojik savaş ve iddialar örtülsün diye yapıldı. Örtülemedi. Bir çatışma savaş varsa içeride insanlar kavgaları bir kenara bırakırlar. Ordunun yöneticilerin arkasında yer alır insanlar, içerideki defterleri kapatırlar. İçerideki sıkışmışlığı, yolsuzluk iddialarını örtebilmek seçimlerde avantaj sağlayabilmek için küçük çaplı çatışma senaryosu ile gündemi örtmek, dikkatleri dışarıya çevirmek, milli bir mevzuya çevirmek, böylece iktidar partisine içeride avantaj sağlamak. 

'KAYIT DOĞRU İSE ”AHLAK DIŞI" '

Bunlar doğru ise ahlak dışıdır, milli menfaat yerine parti menfaatinin öne alınması demektir. Siyaseten ahlaken hukuken doğru değildir, yargılamaya kadar gidecek sonuçlar doğurmalıdır. Umarım doğru değildir.'

"GÜVENLİK ZAAFİYETİ VAR AMA..."

Devletimizin tabii ki sırları olmalı, görüşülenler dışarıya yansımamalı, demek ki bir güvenlik zaafiyeti var. Devlet bir partiden bir liderden ibaret değildir. Belki de bu işin hassasiyetinden dolayı ülkemizin direk can evinden çıkarlarıyla alakası olmasından dolayı sızdırıldı. 

"VATAN MİLLET DERKEN..."

Bilemiyoruz kim ne amaçla sızdırıldı. Milletimizin aydınlanması anlamında önemli rol üstlendiğini düşünüyorum. İnsanlar bilsin, vatan millet derken insanların ne demek istediğini görsün. Pis bir oyunun deşifre edilmesidir, o bakımdan hayırlıdır. 

"İNSANLARIN AYDINLANMASINA HİZMET EDER"

Ama bu ülke güvenliği ile alakalıdır, işin o yünü farklı ele alınmalı. Ama sonuçları itibariyle bakarsanız 17 Aralık sonrası hukukun demokratik ilkelerin bir kenara bırakıldığı anormal bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde de bu açıklamalar aslında perde arkasında ne tür oyunların oynandığı eğer ortaya koyuyorsa eğer doğru ise sonuçları itibari ile millet menfaati ve insanların aydınlanmasına hizmet eder. Bir parti menfaati seçim yatırımı için siz ülkenizin savaşa katılmasına razı mısınız, milli menfaatim varsa güvenliğim tehdit altındaysa savaşa da katılırsınız. Ama siz bu savaşı millet menfaat için mi yoksa suni olarak seçimi etkilemek yolsuzluk iddialarını için mi yapacaksınız. Eğer ikincisi ise vahim bir iddiadır. Çok büyük bir ihanettir." (BEE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com