“Suriye Tayyip’e mezar olacak”

“Suriye Tayyip’e mezar olacak”
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalar nedeniyle hükümeti protesto eden yaklaşık 5 bin kişilik grup, Armutlu Semt Pazarı'ndan kent merkezine yürüdü.

Üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama'nın fotoğrafları bulunan 'Hand Of Syria- Suriye'den elini çek' yazılı pankartın etrafında toplanan grup, yürüyüş sırasında 'Vali istifa', 'Reyhanlı halkı yalnız değildir', 'Antakya sokağa, hesap sormaya', 'Katil ABD, işbirlikçi AKP', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları attı.
 
Armutlu Semt Pazarı'nda toplanan kalabalık grup, Gündüz Caddesi'nden kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'na doğru ilerlerken, Vali Konağı önünde, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'i yuhaladı. Yürüyüş yapan gruba, evlerinin penceresinden açtıkları Türk bayraklarıyla destek veren vatandaşlar, yürüyüşçüleri alkışlarla destekledi.
 
Saray Caddesi'ne kadar yürüyen grup, burada oturma eylemi yaparak, 'Tayyip istifa', 'Suriye Tayyip'e mezar olacak' sloganları attı.
 
ŞİŞLİ'DE DE PROTESTO EDİLDİ
 
Reyhanlı’da yaşanan patlamalarla ilgili bir diğer protesto gösterisi de Şişli’de yapıldı. AKP Şişli İlçe Başkanlığı önünde yapılan gerçekleşen protesto gösterilerinde, “Reyhanlı için yasta, barış için ayaktayız! İşbirlikçi AKP düzeninden hesap soracağız" yazılı pankartlar açılırken,  “Katil ABD işbirlikçi AKP", “Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları atıldı.
 
Topluluk adına KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hüseyin Tosun bir basın açıklaması yaptı. Tosun yaptığı açıklamada "Bombalı saldırılarda Reyhanlı halkından onlarca kişi öldü, çoğu çocuk yüzlercesi de yaralandı. Daha önce Cilvegözü'nde, Antep'te, Akçakale'de yaşandığı gibi failleri yine tam olarak bilmeyeceğiz ancak sorumluyu biliyoruz. Akan kanın sorumlusu Suriye'ye yönelik savaş kışkırtıcısı ve emperyalizm işbirlikçisi dış politikasıyla 900 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırını çatışma bölgesi haline getiren AKP iktidarıdır. " diye konuştu. Suriye'ye yönelik herhangi bir askeri müdahaleye dahil olunmaması gerektiğini söyleyen Hüseyin Tosun "Ahmet Davutoğlu ve Hatay Valisinin istifa etmelidir" dedi. Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı. (CTK)

Odatv

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com