Suriye tezkeresi dış basında

Suriye tezkeresi dış basında
TBMM'nin TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesine ilişkin tezkereyi onaylaması, dış basında böyle haber oldu...

TBMM'nin TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesine ilişkin tezkereyi onaylaması dış basında yankılanmaya devam ediyor.

AKÇAKALE HALKINA ÇAĞRI

BBC, "Türkiye'nin parlamentosu Suriye'de askeri eyleme izin verdi" dedi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, tezkerenin "hükümete Suriyenin içine kuvvet göndermeye veya Suriyeli hedefleri vurmaya izin verdiğine" dikkat çektiği haberinde "Hükümet kaynakları, Türkiye'nin Suriye'ye savaş ilan etmeyi planlamadığını söylüyorlar" dedi.

Bu arada, BBC, internet sayfasında Akçakale halkına yönelik bir çağrıda da bulundu. BBC şunları yazdı:

"Akçakale veya Türk-Suriye sınırında mısınız? Orada aileniz veya dostlarınız varmı? Son gelişmelere tepkileriniz nedir? Eğer bir BBC muhabirinin sizinle temas kurmasından mutlu olacaksanız, lütfen aşağıdaki formu kullanarak irtibat kurun."

WALL STREET JOURNAL TEZKEREYİ NASIL GÖRDÜ?

TBMM'nin TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesine ilişkin tezkereyi onaylaması, Wall Street Journal'da böyle haber oldu...

TBMM'nin TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesine ilişkin tezkereyi onaylaması, Wall Street Journal gazetesince "Türkiye'nin parlamentosu, Başbakan Erdoğan tarafından önerilen ve hükümete "yabancı ülkeler"e asker göndermek için geniş yetkileri veren bir önlem onayaladı" sözleriyle duyuruldu.

Bir yıllık tezkerenin, Erdoğan'a Meclis'e danışmadan Suriye'ye asker konuşlandırma yetkisini verdiğine dikkat çeken gazete, tezkereye karşı çıkan CHP'nin "savaş tezkeresi" nitelemesini yaptığını, tezkereye muhalefet edenlerin angajman kurallarının yeterli olduğunu savunduklarını da anlattı. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com