Suriye, tüm dünyaya konuştu!

Suriye, tüm dünyaya konuştu!
Suriye sözcüsü Makdisi dünya medyasına konuştu.
Suriye Dışişleri Sözcüsü Makdisi, Türk uçağının, azami menzili 2.5 kilometre olan bir uçaksavar tarafından düşürüldüğünü, uçağın vurulduğu anda Suriye'nin havasahasında bulunduğunu öne sürdü. 

Suriye Dışişleri Sözcüsü Cihad Makdisi, düşürülen Türk F-4 uçağının "Suriye'nin egemenlik haklarını açıkça ihlal ettiğini" savundu.
Cihad Makdisi, Şam'da düzenlediği basın toplantısında "gerçeklere ve bilgilere göre, Türk askeri uçağının Suriye'nin egemenlik haklarını açıkça ihlal etti" dedi.

Suriye'nin verdiği yanıtın savunmaya yönelik olduğunu söyleyen Makdisi, Türk uçağının en azami menzili 2.5 kilometre olan bir uçak savar tarafından düşürüldüğünü, uçağın vurulduğu anda Suriye'nin havasahasında bulunduğunu öne sürdü.

"TC DIŞİŞLERİ'NİN VERSİYONU GERÇEĞE AYKIRI"

Makdisi, Türk Dışişleri Bakanlığı'nın ise, olaya ilişkin "gerçeğe aykırı bir versiyon sunduğunu" öne sürdüğü basın toplantısında "Türk hükümetinin açıklamalarının amacı, Türk halkını, Suriye'ye yönelik, Türkiye'ye hizmet etmeyen davranışlarını desteklemesi için harekete geçirmektir" iddiasında bulundu.

Bu arada, Suriye Dışişleri Sözcüsü, Türkiye'nin çağrısı üzerine yarın yapılacak olan NATO toplantısına ilişkin bir soruyu yanıtlarken de ittifakın yapacağı herhangi bir toplantının güvenlik ve istikrarı güçlendirmeye yönelik olması gerektiğini belirterek "Ancak, söz konusu toplantı agresif ise eğer o zaman biz diyoruz ki Suriye'nin toprakları, suları ve hava sahası Suriye ordusu için kutsaldır" diye konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com