Suriye Ürdün sınırında çatışma

Suriye Ürdün sınırında çatışma
Suriye ordusunun Ürdün sınırına yakın Tel Shihab Turra bölgesinde ateş açmasıyla iki ülke askerleri arasında çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre ölü ya da yaralının olmadığ çatışma Ürdünlü yetkililerce de doğrulandı
Suriye-Ürdün sınırında gece saatlerinde tansiyon yine yükseldi. Sınır yakınlarında ateş açan Suriyeli askerlerle Ürdün askerleri arasında çatışma çıktı. Tel Shihab Turra bölgesinde çıktığı belirtilen çatışmada, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.
 
Görgü tanıklarının ifadelerine göre silahlı araçların da kullanıldığı çatışma, Ürdünlü kaynaklar tarafından da doğrulandı.

Geçtiğimiz hafta da çatışmanın benzeri Lübnan sınırında yaşanmıştı. Suriye ordusu, Ürdün'e kaçmak isteyen Suriyelilere ateş açmış veLübnan askerlerinin ateşe karşılık vermesi üzerine 1 asker yaralanmıştı.
 
1500 SIĞINMACI DAHA GELDİ
 
Yoğun çatışmaların yaşandığı Suriye'den kaçışlar da devam ediyor. Suriye'deki şiddet olaylarından kaçan 51'i asker, 15'i yaralı toplam bin 507 Suriyeli Türkiye'ye sığındı.
 
Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı, Bükülmez ve Kavalcık köylerinde sınıra gelen bin 507 Suriyeli, Türkiye'ye sığınma talebinde bulundu. Güvenlik önlemleri altında sınırdan minibüslerle alınan Suriyeliler, Reyhanlı Hac Konaklama Tesisleri'ne getirildi.
 
Grupta bulunan aralarında 2 albay, 1 yarbay, 1 yüzbaşı, 1 binbaşı, 1 üsteğmen, 1 teğmen, 2 başçavuşun da olduğu 51 asker ve aileleri Apaydın Kampı'na, diğer Suriyelilerin ise Kahramanmaraş'a gönderildiği öğrenildi.
 
Suriye'de şiddet olaylarının başlamasından bu yana Türkiye'ye sığınan mülteci sayısı 50 bini aşmış oldu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com