Suriye Yanıyor Ankara Tutuştu

Suriye Yanıyor Ankara Tutuştu
Suriye'de artan gerilim ve Türkiye sınırına doğru yoğun bir göçün yaşandığı haberleri sonrası Ankara alarma geçti. Dışişleri'nde üst düzey toplantı var.

Suriye'de uzun süredir devam eden isyanlar bugün Cuma namazı sonrası gösterilerle en ileri noktaya ulaştı. Şiddetin artmasıyla birlikte Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki Suriye vatandaşları sınırı geçmeye başladı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, milletvekili adaylığı ile ilgili Konya'daki seçim çalışmalarına ara vererek Ankara'ya döndü.

Dışişleri Bakanlığı'nda üst düzey toplantı hazırlıkları devam ederken Türkiye'nin Suriye Büyükelçisi de toplantıya katılacak isimler arasında yer aldı.

Ankara'da ayrıca ABD adına Libya operasyonunu yürüten komutan da Ankara'ya geldi.

İLK MÜLTECİLER SINIRI GEÇTİ
Ükelerindeki olaylar ve baskılardan kurtulmak istedikleri gerekçesiyle 250 kişilik Suriyeli bir grup Hatay Güveççi köyü yakınındaki tel örgüyü aşarak Türkiye sınırını geçti. Grubun içinde kadın ve çocuklar da bulunuyor.

Türkiye sınırını geçen grup, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat'ın kendileriyle görüşmesinden sonra, minibüslerle ilçe merkezindeki Fehmi Dinçer Spor Salonu'na getirildi.

Spor salonuna getirilenler arasında, tel örgüyü aşıp Türkiye'ye ilk girenlerin ardından gelen bir grubun daha bulunduğu, bunların tamamının kayıt altına alınmaya başlandığı bildirildi.

Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sınırı geçenlerin sayısının 250-300 kişi arasında olduğunu söyledi.

Suriye vatandaşları, akşam saatlerinde, sınırdaki tel örgüyü aşarak Türkiye'ye geçmiş, daha sonra bölgede görev yapan askerler tarafından durdurulmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com