Suriye'de askerler evleri yağmalıyor

Suriye'de askerler evleri yağmalıyor
Suriye'de katliam bugün de devam etti.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SHRN), yönetime bağlı birliklerin bugün muhaliflerin yoğun olduğu kentlere hava destekli düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte 34 kişinin öldüğünü duyurdu.

BÖLGEDE ELEKTRİKLER KESİLDİ

Merkezi Londra'da bulunan örgüt, ordunun Şam'ın birçok semt ve beldesine düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte 8, İdlib'de 8, Halep'te 7, Humus'ta 6, Dera'da 3, Deyr ez-Zor ve Lazkiye'de birer olmak üzere ülke genelinde açılan ateş sonucunda 34 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu arada, Dera'nın Şeyh Miskin Beldesi'ne güvenlik güçlerinin baskınlar düzenlediğini, açılan ateşte çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını, sokak ortasındaki ölü ve yaralıların yoğun ateş nedeniyle alınamadığını aktaran Şam Haber Ağı (SNN), beldede elektrik ve iletişimin kesik olduğunu kaydetti.

ASKERLER EVLERİ YAĞMALIYOR

İdlib'in Kurin Köyü'nün 4 günden bu yana top ateşine tutulduğunu ve bölgeye çok sayıda havan mermisinin düşmesi nedeniyle halkın köyü kitleler halinde terk etmeye başladığını belirten SNN, Humus'un Kusayr İlçesi'ne yoğun bir şekilde düzenlenen top saldırısında pek çok yerleşim yerinin hasar gördüğünü aktardı.

Kusayr'da yaklaşık 25 askerin tüm teçhizatlarıyla birliklerinden ayrılarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) safına katıldığını da duyuran SNN, Hama'nın Akrabt Nahiyesi'ne hava destekli operasyonların düzenlediğini ve Şecera Çarşısı bölgesinde askerlerin evlere baskınlar yaparak yağmaladığını kaydetti.

Ordunun Halep'in Selahaddin, Sukkeri ve Firdevs bölgelerini tekrar yoğun top ateşine tuttuğunu bildiren haber ağı, başkent Şam'ın Mudamiye Yelda ve Daraya bölgelerinde operasyonların devam ettiğini de vurguladı.

Ayrıca ÖSO'nun Halep'te Suriye ordusuna ait bir tankı ele geçirdiği kaydedildi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com