Suriye'de bugün ölenlerin sayısı 27'ye yükseldi

Suriye'de bugün ölenlerin sayısı 27'ye yükseldi
Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, güvenlik güçlerinin ülkenin çeşitli kentlerine yönetim karşıtlarına yönelik düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte ölenlerin sayısının 27'ye yükseldiğini duyurdu.

Londra merkezli örgüt, uzun bir zamandan beri yoğun operasyonların gerçekleştiği Humus kentinde güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana çeşitli semtlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 10 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin de yaralandığını belirterek, top ve havan mermisinin yerleşim yerlerine düşmesi sonucu onlarca evin yıkıldığını, bazılarında ise yangın çıktığını kaydetti.

Sahil kenti Lazkiye çevresi ve Haffe'de sabahtan bu yana düzenlenen operasyonlarda 4 kişinin yaşamını yitirdiğini ve Haffe kentinin çevresinin güvenlik güçlerince kuşatılması nedeniyle halkın bölgeden kaçamadığını aktaran konsey, Deyr Ez Zor'da 3, Şam banliyölerinde ve İdlib'te 2'şer, Halep'te 5 ve Hama'da da bir kişi olmak üzere toplam ölü sayısının 27'ye yükseldiğini bildirdi.

Öte yandan, rejimin Annan ateşkes planını 870 noktada ihlal ettiğini ifade eden Suriye Genel Devrim konseyi, Humus'un Rastan, Lazkiye'nin Haffe ve Halep'in çevre beldelerindeki operasyonların yoğun bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Bölgedeki yerel akivistler, ordunun Humus'a bağlı Kuseyr kentini top ateşine tutması nedeniyle çok sayıda yaralının olduğunu kaydederek, ordunun savaş uçaklarıyla Telbise'yi bombaladığını ve kentte insani bir dramın yaşandığını vurguladı.

Daha önce ölü sayısı 9 olarak verilmişti. (EAK)

Etiketler: , , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com