Suriye'de çatışmalar sürüyor: 40 ölü

Suriye'de çatışmalar sürüyor: 40 ölü
Suriye'nin çeşitli kentlerinde yönetim karşıtlarına karşı düzenlenen operasyonlarda ve çıkan çatışmalarda 40 kişinin öldüğü iddia edildi.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları İnsan İzleme Örgütü, ülkenin orta kesimlerinde yer alan ve muhaliflerin önemli merkezlerinden biri olan Hama'da ağır silahlarla açılan ateşte 32 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin yaralandığını iddia etti.

Şam, Haseke, İdlib ve Humus'taki operasyonlarda açılan ateşte birer kişinin öldüğünü aktaran örgüt, Deyr Ez Zor ve Dera'da da ikişer kişinin yaşamını yitirdiğini ve operasyonların birçok kentte devam ettiğini öne sürdü.

Şam'ın birçok banliyösünde patlamaların meydana geldiğini ifade eden yerel aktivistler, Haresta semtinde güvenlik güçlerinin tutuklamalar yaptığını ve semtin birçok yerinde keskin nişancıların olduğunu iddia etti.

Operasyonlar nedeniyle Haresta'da elektrik ve iletişimin kesildiğini vurgulayan aktivistler, halkın operasyonlardan dolayı dışarı çıkmaktan korktuğunu ileri sürdü.

Öte yandan, Suriye News Network internet sitesindeki habere göre, Humus kentinden kaçan ve Şam'a yerleşen ailelerin gece baskınlarında güvenlik güçlerince tutukladığı iddia edildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com