Suriye'de iki günlük bilanço: 297 ölü

Suriye'de iki günlük bilanço: 297 ölü
Suriye'de Esad yönetimine bağlı ordu birliklerinin düzenlediği saldırılar sonucu, iki gün içerisinde 297 kişi hayatını kaybetti.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü(SNHR), Esad yönetimine bağlı ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu kentlere yönelik düzenlediği operasyonlarda 244 kişinin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını, operasyonlar sırasında ağır silahlarla açılan ateşte onlarca evin yıkıldığını ya da hasar gördüğünü duyurdu.
 
Dün başkent Şam'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 53 kişi ile birlikte iki gün içerisinde ölenlerin sayısı 297'ye yükselmiş oldu.
 
Öte yandan Şam'ın Mezra'a bölgesinde meydana gelen patlamayla ilgili bilgi veren başkentteki muhalif Rıdvan Tugayının Komutanı Ebu Ubeyde, ''Halep kentini her gün Scud füzeleriyle vuran da bu patlamayı gerçekleştiren de aynı kişidir'' ifadelerini kullandı.
 
Ebu Ubeyde, ''Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) şimdiye kadar halkı hedef alan hiçbir saldırı gerçekleştirmedi. Yerleşim yerlerini Scud füzesi, fosfor, vakum ve misket bombalarıyla vurmadı. Rejim sıkıştığında kendini haklı çıkartmak için böyle patlamalar gerçekleştiriyor" dedi.
 
Söz konusu patlamada çok soru işaretinin olduğunu ifade eden Ebu Ubeyde, ''Çocukları, sivil halkı hedef alan tüm saldırıları kınıyoruz. Bizim amacımız rejimi devirmek, halkı korumaktır, korkutmak değil" şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com