Suriye'de katliam devam ediyor

Suriye'de katliam devam ediyor
Suriye'de bugün cuma namazından sonra çıkan yönetim karşıtı gösterilerde ve düzenlenen operasyonlarda 11 kişinin öldüğü bildirildi.
Muhalif yapılanmalardan sorumlu Genel Devrim Konseyi, ülkenin iç kesimlerinde yer alan ve önemli muhalif kentler arasındaki Hama'da 6, Dera, Humus ve Kuneytra'da 5 kişinin açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.
 
Güvenlik güçlerinin Humus, Dera ve İdlib kentlerinde ağır silahlarla ateş açtığını, açılan ateşte yaralıların olduğunu kaydeden konsey, Humus'un El Hamra semtine güvenlik güçlerince düzenlenen baskınlarda çok sayıda kişinin tutuklandığını, bazı ev ve araçların düzenlenen operasyonlarda hasar gördüğünü aktardı.
 
Çocuklar yardım istedi
 
Öte yandan saldırıların yoğunlaştığı Humus'un Cobar semtinde mezarlıklar da havan toplarına hedef oldu. Babaları daha önce Baba Amr semtinde ölen yetim çocuklar, tahrip olan mezarları toparlamaya çalıştı. 
 
Görüntüleri bir sosyal paylaşım sitesinde yayımlanan çocuklardan Abdunnafi ve 2 kardeşi, tahrip olan mezarlıkta saldırıların son bulmasını istedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com