Suriye'de kimyasal silah krizi!

Suriye'de kimyasal silah krizi!
Suriye'den çıkarılan toprak örneklerinde kimyasal silah izine rastlandığı iddia edildi.

Londra merkezli The Times of London adlı gazetenin ulaştığı verilere göre, toprak örnekleri İngiliz askerlerinin yürüttüğü gizli bir operasyonla ülke dışına çıkarılıp İngiltere Savunma Bakanlığı'nın laboratuvarlarında incelendi. Gazeteye konuşan bir yetkili, kimyasal silahın hangi tarafça kullanıldığının belli olmadığını söyledi.

SURİYE'DE 15 BİN ÇOCUK ÖLDÜ

Kimyasal silah kullanımını kontrol etmek için girişim başlatan Birleşmiş Milletler, önceki gün yayınladığı bir raporda 2 yıldır ülkedeki iç savaş yüzünden ölen en az 70 bin kişinin 15 bininin çocuk olduğunu açıkladı. Ayrıca Rusya da Esad rejimine karşı BM Genel Kurulu'nda hazırlanan öneri niteliğindeki tasarıyı da veto edeceğini belirtti.

"İTALYAN GAZETECİLER TÜRKİYE'DE" İDDİASI

Suriye'nin kuzeyinde geçen hafta kaçırılan 4 İtalyan gazetecinin dün serbest bırakıldığı bildirildi. İtalyan Devlet Televizyonu RAI muhabiri Amadeo Ricucci, serbest çalışan foto muhabiri Elio Colavolpe, kameraman Andrea Viganli ve hem İtalyan hem Suriye vatandaşı muhabir Susan Dabbous'un durumlarının iyi olduğu belirtildi. İtalyan haber ajansı ANSA, gazetecilerin Türkiye'de olduklarını ileri sürdü. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com