Suriye'de ÖSO ve İsrail anlaştı

Suriye'de ÖSO ve İsrail anlaştı
İsrail'in, Ürdün'ün başkenti Amman Büyükelçiliğindeki diplomatları aracılığıyla Suriyeli muhalfilerle tampon bölge oluşturulması konusunda görüştüğü öne sürüldü.

Ürdün'de yaşayan Suriyeli muhalif bir kaynak, İsrailli diplomatların Golan Tepeleri'nde tampon bölge oluşturulması için Ürdün'de Suriyeli muhaliflerle toplantılar gerçekleştirdiğini iddia etti.

Ürdün'deki Mouab isimli haber sitesine konuşan kaynak, İsrail'in Amman'daki Büyükelçiliğinin Suriyeli muhaliflerle iletişime geçtiğini ve tampon bölge için “ikna toplantıları” gerçekleştirdiğini söyledi. Kaynak toplantıların lüks restoran ve otellerde yapıldığını ve muhaliflerle iletişime geçen İsrailli yetkililerin akıcı bir Arapça konuştuklarını dile getirdi.

Haberi aktaran Times of Israel ise, iddiayı İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsüne sorduklarını ancak sözcüsünün yorum yapmaktan kaçındığını bildirdi. Sözcü Yigal Palmor, “Prensip olarak bu tür iddialar hakkında konuşmuyoruz” dedi. İsrail ÖSO için Sahra hastanesi açtı.İsrailli askerler ÖSO militanlarını İsrail'deki bir hastaneye taşıyor. İsrail tedavi ettiği askerleri tekrar Suriye'ye savaşmaya gönderiyor.

Öte yandan Suriye'de çatışmalarda yaralanan ÖSO militanlarını İsrail hastanelerinde tedavi altına alan İsrail Mart ayında işgal ettikleri Golan Tepeleri'nde ÖSO militanlarına özel sahra hastanesi açmıştı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com