"Suriye'deki karışıklığın tarafı haline getirildik"

"Suriye'deki karışıklığın tarafı haline getirildik"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Türkiye'nin uluslararası bir yapının birden bire düğmeye basmasıyla Suriye'de çıkan karışıklığın tarafı haline getirildiğini savundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Türkiye'nin uluslararası bir yapının birden bire düğmeye basmasıyla Suriye'de çıkan karışıklığın tarafı haline getirildiğini savundu.

Tv8'in sorularını yanıtlayan Koç, hükümet tarafından yapılan zamları eleştirdi. Son zamları "deli dumrul zammı" olarak değerlendiren Koç, "Akaryakıttaki, doğalgazdaki ve ona bağlı diğer bütün tüketim mallarındaki artışlar ahlaksız zamlardır" dedi. Hükümetin, kontrolsüz bir bütçenin faturasını herkesin eşit oranda katılacağı vergilerle ÖTV'yi ve KDV'yi arttırarak halka ödettirdiğini belirten Koç, "Zenginden daha fazla, yoksuldan daha az bir vergi alacak sosyal politika mantığı bulunmadığından Türkiye'nin en zengin insanı ile asgari ücretle çalışan gariban yurttaşımda aynı vergiyi verecek" dedi.

Suriye'deki konusuna da değinen Koç, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın baskısının ortadan kalkmasını, Suriye'deki tüm inançların tüm grupların gerçekten demokratik ve laik bir hukuk devleti içerisinde yaşamasını kendilerinin de arzu ettiğini ifade etti. Bu çerçevede uluslararası camianın Suriye'ye yaptığı çağrıyı desteklediklerini ve bunda da Suriye'ye komşu olarak Türkiye'nin ön planda oynamasını istediklerini belirten Koç, "Ama biz ne yapıyoruz? Biz Suriye'de geçen sene Ağustos ayında uluslar arası bir yapının birden bire düğmeye basmasıyla Suriye'de çıkan karışıklığın tarafı haline getirildik" dedi.

-"OSLO ÇOK AÇIK BİR İHANET SÜRECİDİR"

Koç, Oslo görüşmelerine ilişkin ise, "Oslo çok açık bir ihanet sürecidir" ifadelerini kullandı.Bu süreçte önce "inkar" sonra "itiraf" döneminin yaşandığını belirten Koç, "Bir masa düşünün bir tarafında eli silahlı terör örgütünün temsilcileri, diğer tarafta Sayın Başbakanın görevlendirdiği müsteşarı, müsteşar yardımcısı ve yetkililer, masanın bir ucunda da hakem devlet İngiltere. Türkiye'nin anayasası, idari yapısı, eğitim sistemi, eğitim dilleri görüşülüyor orada. Bunlar ortaya konulduğunda "imzamız yok' denilerek önce inkar sonra mazeret arama ve en sonunda da itiraf dönemi başlıyor, bunları gördük" diye konuştu.(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com