Suriye'deki Olaylarda 26 Kişi Öldü

Suriye'deki Olaylarda 26 Kişi Öldü
Suriye'de sivillere ateş açmayı reddeden askerlerle, Ordu birlikleri arasında çatışma çıktı.

Suriye'de sivillere ateş açmayı reddeden askerlerle, Ordu birlikleri arasında çatışma çıktı. Humus'un Rastan ilçesinde Esad yönetimine bağlı askerlerin, birliklerinden kaçan askerlere ağır silahlarla ateş açtığı iddia edildi.

Esad'ın askerleri, şiddetli direniş yüzünden Rastan'a girmeyi başaramazken Suriye yerel koordinasyon komiteleri tarafından savaş uçaklarının kullanıldığı idda edildi. Rastan bölgesinde çıkan olaylarda 14 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi yaralandı. Çatışmalarda Suriye ordusuna ait bir tank isyancılar tarafından ateşe verildi.

Dera'da, emniyet güçleri tarafından kurulan bir kontrol noktasından ateş açılması sonucu 2 protestocu öldü. Ayrıca Suriye Haber Ajansı (SANA)'da yer alan bir habere göre, Humus, İdlib, Hama illerinde 9 emniyet personeli öldürüldü. SANA'da yer alan başka bir habere göre ise, Baas Üniversitesi Maslahatgüzarı Nükleer Enerji Uzmanı Mühendis Avs Abdülkerim Halil uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Öte yandan Suriye devlet televizyonu, Şam'a bağlı Kenakir beldesinde çok sayıda silah ile patlayıcı madde ele geçirildiğini duyurdu. Ele geçirilen maddeler arasında, çok miktarda güçlü patlayıcıların yanı sıra patlayıcı üretiminde kullanılan kimyasal maddeler, molotof şişeleri çok sayıda bilgisayar ile megafon bulunduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com