Suriye'deki olaylarda 28 kişi öldü (Görüntülü)

Suriye'deki olaylarda 28 kişi öldü     (Görüntülü)

ANKARA (A.A) - Suriye Genel Devrim Konseyi, güvenlik güçlerinin çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte çoğunluğu Dera'da olmak üzere 28 kişinin öldüğünü duyurdu.
     Muhalif yapılanmalardan sorumlu olan konsey, güneyde yer alan ve ülkedeki olayların ilk başladığı Dera kenti ve çevresinde gerçekleşen operasyonlarda 10'u kadın 19 kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin de yaralandığını belirtti.
     Orta kesimlerdeki Humus'ta 7, Lazkiye'de 2 kişinin güvenlik güçlerince açılan ateşte öldüğünü kaydeden konsey, operasyonların bazı kentlerde yoğun bir şekilde devam ettiğini aktardı.
     Dera'daki yerel aktivistlerden Ebu Kasım, dünkü Dera Beled'deki operasyonlarda 20'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini ve onlarca kişinin yaralandığını ifade ederek, "Yaralılarımızı bir camiye taşıyarak tedavi etmeye başladık, kentteki yoğun operasyonlar nedeniyle hastahanelere götürme imkanımız yoktu" diye konuştu.
     Dera Beled'de durumun çok kötü olduğunu belirten Ebu Kasım, Dera ve çevresindeki operasyonlar nedeniyle halkın güvenli bölgelere kaçtığını vurguladı.
     Öte yandan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, dün, ülke genelinde 603 noktada 722 gösterinin düzenlendiğini ve çıkan olaylarda ise 68 kişinin gevenlik güçlerine açılan ateşte öldüğünü bildirdi.
    
     Muhabir : Ali Demir
     Yayıncı : Göksel Sözer (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com