Suriye'deki operasyonlarda 29 kişi hayatını kaybetti

Suriye'deki operasyonlarda 29 kişi hayatını kaybetti
Suriye genelinde muhaliflere karşı düzenlenen operasyonlarda 29 kişinin öldüğünü duyurdu.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, bugün Suriye genelinde muhaliflere karşı düzenlenen operasyonlarda 29 kişinin öldüğünü duyurdu.

Örgüt, ülkenin kuzeyinde bulunan Deyr Zor kentinde 2, Humus'ta 13, Hama'da 10, başkent Şam'da 3, İdlib'te 1 olmak üzere toplam 29 kişinin güvenlik güçlerinin açtığı ateşte hayatını kaybettiğini belirtti. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, güvenlik güçlerinin İdlib ve Dera'da iki hastanenin çalışanlarının tümünü tutukladığı, bazı çalışanları öldürdüğü, yaralıları da gözaltına aldığını bildirdi.

Öte yandan yerel aktivistler, kentte meydana gelen ölümlerin ve onlarca kişinin yaralandığı şiddet olaylarının, güvenlik güçleri tarafından evlere açılan tank ateşi sonucu meydana geldiğini kaydetti. Halep'in Azez kentinde de patlamaların meydana geldiğini kaydeden aktivistler, güvenlik güçlerinin Halep üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki gösteriye müdahale ederek çok sayıda kişiyi tutukladığını belirtti.

Bu arada güvenlik güçlerinin dün gece başkent Şam, Hama, Humus, İdlib ve Dera'da evlere düzenlediği baskında yüzlerce kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com