Suriye'deki savaşın hiç görülmemiş kanlı fotoğrafları

Suriye'deki savaşın hiç görülmemiş kanlı fotoğrafları
Suriye'de yaşanan dehşeti gözler önüne seren kanlı fotoğraflar..

Arap Baharı'nın etkisiyle devrilen diktatörlerden ilham almasıyla başlayan Suriye'deki iç savaş 15 Mart 2011'den beri devam ediyor. 

Suriye muhalefet Baas Partisi rejimini devirmek ve kendi ifadeleriyle "Özgür Suriye" devletini kurmak için başlayan isyanın bugünkü sonucu 25.000-30.000 arası  asker, kadın-erkek, bebeğin ölümü ve yüzbinlerce insanın göçü..

Her iki tarafın da birbirinden acımasız olduğu iç savaşın faturası ise halka çıkıyor. ÖSO'nun tekbir sesleri eşliğinde Esad askerlerinin kafasını canlı canlı kestiği görüntüler hafızalara kazınırken, Esad'ın askerlerinin de bayramlarda camii bombalayıp yüzlerce müslümanın ölümüne neden olması savaşın kanlı yüzünün küçük bir örneği..

FOTOĞRAFLAR RUSYA'DA YAYINLANDI

Savaşın destekçisi olan ülkelerden biri olan Rusya'ya ait bir internet sitesi olan Live Journal sitesinde savaşın dehşetini ortaya koyan fotoğraflar yayınladı. Rusya'da pek çok siyasi fikrin ve yorumun beyan edildiği tarafsızlığıyla ismini duyurmuş bir site olan Live Journal'da yayınlanan fotoğraflar savaşın korkunç yüzünü gözler önüne seriyor.

"RUHUMDA AÇILAN YARALAR NASIL TEDAVİ EDİLECEK BİLMİYORUM"

İşte o fotoğraflardan biri: 

Halep’in Afrin ilçesine bağlı Ceb-el Ekrad bölgesinde yaşanan bombardımanda annesini kaybetmesinin acısı ve devam eden saldırıların psikolojik korkusu küçük kızın mavi gözlerini kan çanağına döndürdü. Ülkesindeki savaşın kendisinde derin yaralar açtığını söyleyen küçük kız, “Bombaların seslerinden dolayı korkudan gözlerim kan doldu. 15 gündür gözlerim bu şekilde. Doktora gittim ama bana korkudan olduğunu söylediler. Esad üzerimize uçaklarla bombalar attı. Saldırıda annemi kaybettim. İğne ve haplarla tedavime devam ediliyor. Ama ruhumda açılan yaralar nasıl tedavi edilecek bilemiyorum” dedi. (BRK)
 Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com