"Suriye'deki terör örgütleri MİT'le ortak hareket ediyor"

"Suriye'deki terör örgütleri MİT'le ortak hareket ediyor"
Yaşanan tır meselesi ve El Kaide kapsamında İHH’ya yapılan operasyonun ardından MİT, İHH ve El Kaide bağlantısı soruşturma dosyasına girdi

Çok tartışılan El Kaide operasyonunda örgütün Türkiye’de önemli isimlerinden biri olan İbrahim Şen’in telefon konuşmalarında MİT’in Suriye’deki El Kaide yapılanmalarına Silah yardımı yaptığı iddia edildi.
 
Türkiye’nin gündemine oturan Van merkezli El Kaide operasyonu dosyasında "Suriye'deki bütün terör örgütleri MİT'le ortak hareket ediyor" şeklinde çarpıcı bir bilgi yer aldı. İddiaya göre Şen, İHH bağlantılı kişilerle ortak hareket ediyor.
 
MİT, EL KAİDE VE İHH BAĞLANTISI
 
Son zamanda adı sıklıkla El Kaide'yle anılan İnsani Yardım Vakfı İHH’nın bu operasyonda yöneticileri de gözaltına alındı.  MİT, El Kaide ve İHH bağlantısı hakkında soruşturmada çarpıcı bilgiler yer aldı.
 
Operasyon kapsamında, El Kaide içerisinde 'Türk Louai Sakka' olarak tanınan İbrahim Şen gözaltına alındı. Örgütün Türkiye'deki üst düzey yöneticilerinden olan Şen'in hem İHH hem de MİT ile bağlantılı olduğu belirtildi. İddiaya göre Şen, Türkiye-Suriye arasındaki faaaliyetlerinde bu bağlantılarından faydalandı.
 
Daha önce Afganistan ve Pakistan'da da çalışan Şen'in El Kaide için Türkiye'den lojistik ve mali destek sağladığı iddia edildi. Şen'in İHH ile irtibatını, kardeşi Abdülkadir Şen, Kayseri İHH'dan Recep Çamdalı ve Ö. Faruk Aksebzeci ile İHH Kilis Şubesinden İbrahim Halil İlgi aracılığıyla kurduğu ifade edildi.
 
AHMET DAVUTOĞLU’NUNDA İSMİ GEÇİYOR
 
15 Ekim 2013'te Kilis'te bir kamyonda yapılan aramada, "Yardım malzemeleri ve bandrolsüz Arapça kitaplar" bulundu. İddiaya göre bu kamyon El Kaideci İbrahim Şen'in kardeşi Abdülkadir Şen tarafından İstanbul'dan yollandı. Kilis'ten Suriye'ye geçirilmesini ise İHH'dan İbrahim Halil İlgi sağladı. Bazı malzemelerin geçişinde İHH irsaliyeleri kullanılarak arama yapılması engellendi.
 
 
İbrahim Şen'in kardeşi Abdülkadir Şen'in faaliyetlere ilişkin raporları Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na sunmak istediği belirtildi.
 
“TÜRK İSTİHBARATI OLMAZSA MUHALİFLER BURADA BİR ADIM ATAMAZLAR”
 
Türkiye'de El Kaide adına çalışan Şen'in, Suriye'de ise MİT adına çalıştığı iddia edildi. MİT, M.G. isimli birini Suriye'ye cihatçı olarak gönderdi. Bu kişi diğer grupların eline geçti. M.G.'nin kurtarılmasına İbrahim Şen aracılık etti.
 
Şen'in bir örgüt üyesiyle yaptığı telefon konuşmasında, MİT'in örgütlere silah yardımı yaptığı itiraf edildi.
 
İşte o telefon konuşması:
 
İbrahim Şen: Bende dedim burda Türk istihbaratının herkesle işi var.
Ali: Bir çok gruplarla
İbrahim Şen: He yani bütün gruplarla var şimdi silah alıyorsunuz, herkes silah alıyor, silah veriyor. Yardım geliyor, yardım gidiyor. Şimdi ne de deseniz herkesin şeyi var Cephenin de var Ehrar'ın da var diğerinin de var.
Ali: Tabi hepsinin de var.
İbrahim Şen: Türk İstihbaratı olmazsa muhalifler burada bir adım atamazlar. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com