Suriye'den BM'ye Şok İhbar Mektubu

Suriye'den BM'ye Şok İhbar Mektubu
Suriye'den BM'ye Şok İhbar Mektubu: ABD, İngiltere, Fransa, Arabistan, Katar ve Türkiye El Kaide'ye Desteği Artırdı!
Suriye rejimi, ABD ve müttefiklerinin, Suriye ordusuna karşı mücadele eden El Kaide örgütüne destek verdiğini öne sürdü. 
 
Suriye Dışişleri Bakanlığının BM Güvenlik Konseyi ve Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a gönderdiği mektubunda, “Son aylarda ABD, Fransa, İngiltere, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’den bazı temsilcilerinin Suriye’de bulunan El Kaide örgütü ve gruplarına destek verme, taraflarına çekme, silahlandırma ve eğitimleri konusunda yaptığı açık ve kesin çağrıları çoğaldı” iddiasında bulunuldu. 
 
Suriye Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Sesi tarafından yansıtılan mektupta ABD ve müttefiklerinin El Kaide militanları tarafından Suriye’de “insanlığa karşı işlenen suçlara göz yumduğunu” da savundu. 
 
El Nursa Cephesi, Irak ve Levitan İslam Devleti örgütlerinin “Suriye’yi yok etmek için savaştıklarını ve sivil halka karşı barbarca suçlar işledikleri” görüşünün dile getirildiği mektupta ABD ve müttefiklerinin “krizin politik yollardan çözülmesi için gösterilen çabaları engelledikleri ve kanın akmaya devam etmesine izin verdikleri” suçlamasında da bulunuldu. 
 
Suriye Dışişleri Bakanlığı ayrıca, söz konusu ülkelerin “Suriye’de işlenen terör suçlarından sorumlu” olduklarını da öne sürdü. (SBK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com