Suriye'den çelişkili açıklamalar sürüyor

Suriye'den çelişkili açıklamalar sürüyor
A Haber canlı yayınına bağlanan Suriye Enformasyon Bakanı Omran El Zubi, "Biliyorsunuz bulunduğumuz bölgede İsrail gibi bir Siyonist ülke var. Türk uçaklarıyla İsrail uçakları birbirine benziyor " dedi.
Enformasyon Bakanı Omran El Zubi; "İsrail uçağı Suriye'ye girerse ateşle karşılaşır. Uçak İsrail uçağı sanılmış olabilir, biz Türk uçağını düşürmek istemedik" diye konuştu.

El Zubi, düşen Türk jetinin pilotlarının, Suriye'nin elinde olduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi.

ENFORMASYON BAKANINA ZOR SORU
 
A Haber spikerinin 'Bugüne kadar İsrail uçağı düşürmediniz' sözleri üzerine Suriyeli Bakan canlı yayında zor anlar yaşladı.

İŞTE BAKANIN CANLI YAYINDAKİ O ZOR ANLARI

UÇAK KASITLI OLARAK DÜŞÜRÜLMEDİ
 
Benim şahsi kanaatim, bu konu daha hiç araştırılmadı. Daha hükümet gelecek saatlerde ilk oturumu yapılacak, ilk toplantısı gerçekleşecektir. Suriye kesinlikle kasıtlı bir şekilde Türkiye’yi hedef almamıştır. Hiçbir zaman bu mantıkla yaklaşım da yoktur. 
 
"UÇAK İSRAİL’İN SANILMIŞ OLABİLİR" SAVUNMASI
 
Olan olay; bu uçak tanımlanamayan bir uçaktı ve çok alçak bir şekilde uçuyordu, bir füzeyle düşürülmedi. Kasıtlı olan bir mesele değildir. Bildiğiniz gibi, Orada İsrail diye bir ülke var ve bu Siyonizm ülkesinin uçakları Türkiye’deki uçaklara çok benziyor, ikisi de aynı fabrikadan, Amerika’dan çıktığı için, Suriye onu İsrail uçağı zannetmiş olabilir. Bir İsrail uçağı herhangi bir zamanda Suriye arazisine girdiği takdirde kesinlikle ateşi karşısında görecektir. Veyahut tanınmayan bir uçak da aynen bu şekildedir. Bizim için Türkiye’den gelen uçak tanınmayan bir uçaktır. Biz Türkiye’nin bir uçağını düşürmek istemedik. Türkiye ile Suriye ararsında bir kriz olmasını istemiyoruz. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com