Suriye'den PKK'ya Darbe!

Suriye'den PKK'ya Darbe!
2 terörist öldürüldü, 6 örgüt mensubu da yakalandı...

Terör örgütü PKK'nın kadro ve finansman temini faaliyetlerini yakın takibe alan Suriye güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda 2 terörist öldürüldü, 6 örgüt mensubu da yakalandı.

Suriye, terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı oluşumlara yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Suriye güvenlik güçleri tarafından Türkiye-Suriye sınır bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK sorumlularından "Masiro" kod adlı Bekri Bekir (21) ve "Şoreş" kod adlı Dilgeş Hüseyin'in (28) öldürüldüğü, 6 örgüt mensubunun da silahlarıyla birlikte yakalandığı öğrenildi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YARGILANACAKLAR
Ocak ayı başından itibaren Suriye'nin çeşitli kentlerinde aralıksız devam eden operasyonlarda yakalanan, aralarında terör örgütünün Suriye'de önde gelen sorumlularından Hasan İbrahim Salih, Ahmet Mele Ahmet, Muhammed Ahmet Mustafa ve Kudret Betal Horo'nun da bulunduğu yaklaşık 100 örgüt mensubu ile terör örgütüne lojistik destek sağladıkları belirlenen yaklaşık bin kişi önümüzdeki günlerde Halep Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanacaklar. Halen cezaevinde tutuklu bulunan terör örgütü mensupları ve yandaşları hakkında Suriye Ceza Yasası'nın 267. maddesi kapsamında, "Suriye topraklarını bölerek ayrı devlet kurma girişiminde bulunmak ve ülkede yaşayan Kürtleri etnik/dini olarak bölmek ve güvenlik güçlerine karşı kışkırtmak" suçları nedeniyle 20 ila 30 yıl arasında değişen ağır hapis cezaları talep ediliyor.

KÜRTÇE SAVUNMA TALEPLERİ REDDEDİLDİ
Bu arada, tutuklu terör örgütü mensuplarının Kürtçe savunma taleplerinin mahkeme tarafından kabul edilmediği, ayrıca tutukluların yakınları ve birbirleriyle Kürtçe konuşmalarına da izin verilmediği kaydedildi. Suriye'nin PKK'ya yönelik operasyonlarını doğrulayan terör örgütünün Kandil'deki elebaşılarından Murat Karayılan'ın Roj TV'ye yaptığı açıklamada, "Suriye'nin örgütümüze yönelik operasyonları karşılıksız kalmayacak" diyerek Suriye'yi tehdit ettiği öğrenildi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, geçtiğimiz günlerde yaptığı çeşitli basın açıklamalarında, terör örgütünün bölge ülkeleri için ortak bir sorun olduğunu belirterek, Suriye'nin terör örgütü PKK'ya taviz vermeyeceğini, Türkiye ve Suriye güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı işbirliğinde tam mutabakat halinde olduklarını açıklamıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde her iki ülkede yargılanıp mahkum edilen PKK'lı teröristlerin cezalarının infazına kendi ülkelerinde devam edilmesi için karşılıklı mahkum iadesini hükme bağlayan anlaşma onaylanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com