Suriye'den savaş provası

Suriye'den savaş provası
Suriye Silahlı Kuvvetleri'nin birkaç gün sürecek hava, deniz ve kara tatbikatı başlattığı bildirildi.
Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, ordunun olası bir kara, deniz ve hava saldırısı karşısında üzerine düşen görevi yerine getirebilme gücünü denemeyi hedeflediği bir tatbikat düzenlediği kaydedildi.
 
Tatbikatta, sahil füzelerinin yanı sıra deniz helikopterlerinin muhtemel bir saldırı durumunda manevra güçlerinin denendiği belirtilen haberde, tatbikatta gerçek mühimmatın kullanıldığı ifade edildi.

Ölü sayısı 67'ye yükseldi
 
Bu arada Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülkenin doğusunda yer alan ve sabahtan bu yana ağır silahlarla yoğun operasyonların düzenlendiği Deyr Ez Zor kentinde 19, Halep ve İdlib'te 11'er, Hama'da 12, Humus'ta 6 Dera ve başkent Şam'ın banliyölerinde 4'er olmak üzere ölü sayısının 67'ye yükseldiğini duyurdu.
 
Ordunun İdlib ve çevre kentlerine hava destekli olarak düzenlediği operasyonlarda halkın korkudan güvenli bölgelere ve Türkiye'ye kaçmaya çalıştığını ifade eden yerel aktivistler, kaçanlar arasında üst rütbeli askerlerin de olduğunu bildirdi.
 
Aktivistler, İdlib, Hama, Humus Deyr Ez Zor ve Halep'te onlarca askerin birliklerinde ayrılarak Özgür Suriye ordusuna katıldığını da söyledi. 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com