''Suriye'den Türkiye'ye ağır suçlama''

''Suriye'den Türkiye'ye ağır suçlama''
Suriye Enformasyon Bakanı Omran Zoubi, Türk hükümetinin Suriye krizine karıştığına dair ayrıntılı belge ve dosyaları isim ve fotoğraflarla Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne göndereceklerini öne sürdü.

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın bildirdiğine göre Zoubi, Alem televizyonuna verdiği röportajda, Türk hükümetinin siyasi, askeri, güvenlik ve ekonomik alanda Suriye’de yaşanan tüm olaylarda parmağı olduğunu iddia etti.

 "Suriye’den çalınanların Türk siyasi liderlerinin bilgisi ve koordinasyonu ışığında ve Türk hükümetinin sunduğu kolaylıklarla Türkiye’ye nakledildiğini" ileri süren Zoubi, çalınanların milyarlarca dolar değerinde olduğunu söyledi.

 Bakan Zoubi, "Türkiye’nin kibrinin kendisinin de bir parçası olduğu projenin Suriye’de yenildiğini itiraf etmesini engellediğini" belirterek, "Türk hükümetinin Suriye krizine karıştığına dair ayrıntılı belge ve dosyalar isim ve fotoğraflarla hazırlanarak BM Güvenlik Konseyi dahil uluslararası toplum kurumlarına uygun zamanda sunulacaktır” diye konuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com