Suriye'den Türkiye'ye kaçışlar sürüyor

Suriye'den Türkiye'ye kaçışlar sürüyor
Suriye'deki çatışma ortamından kaçan 35'i asker ile ailelerinden oluşan 136 Suriyeli, sınırdan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne giriş yaptı.
Suriye ordusundan ayrılarak muhaliflere katılan 2 yarbay, 1 albay, 2 binbaşı, 1 üsteğmen ile 1 başçavuş aileleri ile birlikte 35 kişilik grup halinde Reyhanlı'nın Kavalcık, Kuşaklı ve Bükülmez köylerine kadar geldi.

Burada kabul çadırına alınan Suriyeli subay ve aileleri, daha sonra minibüslerle Reyhanlı'ya getirilerek, Apaydın tesislerine gönderildi. 
 
101 SİVİL CEYLANPINAR'A GETİRİLDİ 
 
Türkiye'ye sığınmak amacıyla sınırdan giriş yapan 101 sivil ise, işlemlerin ardından Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine gönderildi. 
 
YARALI GENÇ ÖLDÜ
 
Bu arada 17 yaşında olduğu belirtilen adı açıklanmayan bir Suriyeli de, tedavi gördüğü Hatay'daki hastanede yaşamı yitirdi. Suriyelinin İdlib'e bağlı köylerdeki çatışma sırasında başından yaralı olarak getirildiği, ancak tüm müdahelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Ölen Suriyelinin cenazesi yapılan işlemden sonra yakınları tarafından sınırdaki Bükülmez Köyü'nden defnedilmek üzere Suriye'ye götürüldü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com