Suriye'den Türkiye'ye sert açıklama!

Suriye'den Türkiye'ye sert açıklama!
"Sorumlu Türk Hükümeti'dir"
Suriye Enformasyon Bakanı Umran ez-Zuabi, Reyhanlı'da gerçekleşen patlamalarla ilgili sert bir açıklama yaptı.
 
Suriye resmi haber ajansı SANA'ını "Acil" koduyla geçtiği mesaj'da olayların sorumlusunun sınır bölgelerini teröristlere açan Türk hükümeti olduğu söylendi. Zaubi'nin mesajının verildiği haber şöyle:
 
Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi:” Türk hükümeti sınır bölgelerini terör merkezlerine çevirerek, Suriye'ye silah, patlayıcı, bomba düzenekleri, araçlar, para ve teröristlerin girişini kolaylatırdı halende yapmaktadır. Bu yüzden Türk hükümeti ve bakanı siyasi ve ahlaki olarak Türkiye, Suriye ve bölge halklarına yönelik direkt bir sorumluluk üstlenmektedir” dedi.
 
Enformasyon Bakanı el-Zoubi Şam’daki Ulusal Esad Kütüphanesinde siyasi ideoloji seminerinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’de hiç kimsenin Suriye hakkında dün Türkiye’de meydana gelen patlamalarla ilgili gelişigüzel ithamlarda bulunmasının hakkı olmadığını, Suriye’nin bu gibi tasarruflarda bulunamadığını ve bulunmayacağını çünkü ilkelerimizin buna izin vermeyeceğini vurguladı.
 
Bakan Zoubi:“Suriye’de meydana gelen bütün olayların sorumlusu Türk hükümetidir, Türkiye’de dün meydana gelenlerin sorumlusu da Türkiye hükümetidir, bu yüzden Recep Tayyib Erdoğan’a düşen görev istifa etmektir geleceğini Türk ve Suriyelilerin kanları üzerine kuramaz” dedi. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com