Suriyeli miniklere oyuncaklar yola çıktı

Suriyeli miniklere oyuncaklar yola çıktı
Genç İnisiyatif Platformu ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Suriyeli ve Doğu illerinde yaşayan çocuklar için düzenlenen "Oyuncağımı Paylaşıyorum" kampanyasında toplanan oyuncakları taşıyan kamyonlar yola çıktı

İSTANBUL (AA) - Genç İnisiyatif Platformu ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen "Oyuncağımı Paylaşıyorum" kampanyasında toplanan oyuncaklar, Suriyeli sığınmacıların bulunduğu kamplara ve Doğu illerine gönderildi. 

Bayrampaşa Atatürk Parkı'ndan hareket eden kamyonları, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Genç İnisiyatif Platformu başta olmak üzere sivil toplum temsilcileri, vatandaşlar ve kampanyada görev alan çocuklar uğurladı. 

AK Parti İl Başkanı Babuşcu, anlamlı bir kampanyaya destek verdiklerini ifade ederek, "Sivil toplum kuruluşlarıyla, kanaat önderleri ve hayırseverlerle birlikte çeşitli projelere imza atıyoruz. Bizim milletimiz ve medeniyetimiz; nerede bir mazlum ve mağdur varsa onun yanında yer almayı, onun acısını paylaşmayı doğal bir refleks olarak benimsemiştir" dedi.

Genç İnisiyatif Platformu üyelerini de tebrik eden Babuşcu, şöyle konuştu:

"Genç İnisiyatif Platformu, Suriyeli çocuklarımıza, kamplarda yaşayan çocuklarımıza acılarını unutturacak, çocukça heyecanlarını yeniden hissedebilecekleri, normalleşebilecekleri bir kampanyayı başlatma fikriyle bize geldi. Elbette ki çok memnun olduk ve 'bunu daha geniş bir hale getirelim' dedik. AK Parti İstanbul Teşkilatı aynı zamanda büyük bir sivil toplum kuruluşu. Zaten pek çok dernek ve STK ile işbirliği yapıyoruz ama bu çalışma bizim için çok daha anlamlı ve heyecan duyduğumuz bir çalışma oldu. Gençlerin heyecanına, organizasyon kabiliyetimiz ile destek olmaya çalıştık. Bugün 50 binin üzerindeki oyuncağı Kahramanmaraş'a, Adıyaman'a, Doğu ve Güneydoğu illerimizdeki kardeşlerimize ulaştırmak üzere kervanımızı yola çıkarıyoruz. Bu kampanyaya destek olan, kendi oyuncağını kardeşlerine gönderen sevgili çocuklarımızı ve anne babalarını tebrik ediyorum. İstanbul'da bu hassasiyeti bizimle paylaşan tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum."

Genç İnisiyatif Platformu yetkilisi İsmail Aşçı ise "İstanbul'da 10 gün süren kampanya boyunca toplanan binlerce oyuncak, çocuklara ulaştırılmak üzere kamyonlarla yola çıktı. Doğu illerimize ve mülteci kamplarına gidecek oyuncaklar, savaş ve zor hayat şartlarıyla mücadele eden çocuklara İstanbul'dan uzanan bir dost eli olacak" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com