Suriyeli muhaliflerle ilgili iddia yalanlandı

Suriyeli muhaliflerle ilgili iddia yalanlandı
Esad’ın açıklamalarından önce, Suriyeli Devrim Konseyi’nin Mısır’ın başkenti Kahire’de yaptığı toplantıda, Suriye dışında geçici bir hükümet kurulması teklifi yapıldığı belirtildi.
Sürgün hükümetini kurma görevinin, Suriyeli muhaliflerin önde gelen isimlerden "Haytam Malih"e verildiği ve ÖSO’nun Suriye ordusuna karşı galip gelmesi halinde, konsey üyelerinin Suriye’ye döneceği ifade edildi.
 
Bu açıklamanın kısa bir süre sonrasında, ÖSO yayımladığı bildiride iddiaları yalanladı. ÖSO tarafından yayımlanan bildiride, bazı medya organlarında ÖSO'nun Esed rejimi sonrasında 'Yüksek Savunma Meclisi' kurarak yönetimi ele alacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
 
ÖSO'nun görevinin, ülke yönetimi için herhangi bir askeri veya sivil konsey oluşturmak olmadığı vurgulanan bildiride, 'ÖSO'nun görevi, Esad rejiminin ardından ülkede güvenliğin sağlanması, sivillerin korunması, birliğin ve toplumsal istikrarın sağlanması için geçiş sürecinde ve sonrasında yeni kurulacak yönetime yardımcı olmaktır' ifadelerine yer verildi.
 
Bildiride ayrıca, geçiş sürecinde ülkeyi yönetmenin, yeni kurulacak Meclis'in işi olduğu ve ÖSO'nun, halkı ve devrimi korumak gibi amaçlar altında ülkenin yeni bir diktatörlükle yönetilmesine izin vermeyeceği belirtildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com